Редакція журналу «Охорона праці»

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

10.10.2023

За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість здійснювати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати.

Сьогоднішня дата нагадує нам, як важливо берегти не лише своє фізичне, але й душевне здоров’я, піклуватися про своє психічне благополуччя і надавати підтримку тим, хто потребує її найбільше.

Цей день має особливий сенс у контексті складних викликів, пов’язаних з жорстокою війною росії проти України та її наслідками, з якими стикається нині наша держава та наш народ. Стрес, тривожність, депресія, травми – це лише деякі з проблем, з якими доводиться стикатися людям, які живуть в умовах війни. У такі нелегкі часи надзвичайно важливо підтримувати одне одного, надавати душевну підтримку та вселяти надію на краще майбутнє.

Саме тому журнал «Охорона праці» багато уваги приділяє розв’язанню проблем психічного здоров’я, подоланню психосоціальних ризиків, навчанню працівників, як запобігти стресовій ситуації, допомогти їм отримати навички самостійного пошуку оптимального для себе варіанту виходу зі стресу. Цю тему ми активно висвітлюємо у статтях і під час вебінарів, поглиблених онлайн-курсів та тренінгів, що проводяться із залученням досвідчених фахівців.

Зокрема, на одному з модулів Європейської школи керування ризиками Джаннет Аршимової «Ментальне здоров’я та психологічна безпека працівників» ми обговорювали важливість забезпечення психологічного комфорту та добробуту співробітників. Ментальне здоров’я працівників є не менш важливим аспектом у системі ОЗіБП, і ми визначили підходи щодо його підтримання.

Будьте уважними один до одного та бережіть власне психічне здоров’я.

Редакція Редакція журналу «Охорона праці»