VII конференція - 2019

28–30 травня журнал «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці, ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю. І. Кундієва НАМН України» та Міжнародної організації праці провів VIІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Охорона праці – 2019. Інтеграція систем безпеки підприємств та організацій на основі управління ризиками».

Участь у заході взяли голова Держпраці Роман Чернега, генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики Юрій Кузовий, директор ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю. І. Кундієва НАМН України» Володимир Чернюк, менеджер проекту ЄС-МОП Антоніу Сантуш, представники Державної інспекції праці Литви та Національної інспекції праці Польщі Сауліус Балкіунас і Єва Ловіска, фахівці Держпраці, представники об’єднань роботодавців, профспілок, наукових установ та провідних підприємств України.

Голова Держпраці наголосив на важливості проведення такого заходу. І на тому, щоб обговорювані на конференції передовий досвід та практики у сфері охорони праці не лягли до шухляди, а стали основою нового закону про охорону праці. 

Традиційно Роман Чернега нагородив переможців конкурсу «Лідер року у сфері управління ризиками» за результатами роботи у 2018 році.
Нагороду «Кращий фахівець з упровадження системи управління ризиками на підприємстві» отримали:

  • менеджер проекту ЄС-МОП Антоніу Сантуш;
  • директор департаменту з охорони праці, екологічної та промислової безпеки НАК «Нафтогаз України» Віталій Заєць;
  • заступник начальника Управління охорони праці, промислової безпеки та цивільного захисту Міненерговугілля  Ігор Ященко.

Перемогу у номінації «Краще підприємство з упровадження системи управління ризиками» здобули:

  • ШУ Першотравенське (м. Першотравенськ);
  • ПрАТ «АбІнБев Ефес Україна» (м. Харків);
  • Дніпровські електричні мережі (м. Дніпро).

Голова Держпраці зазначив, що зміна підходів до організації та розуміння охорони праці на підприємствах є запорукою зниження виробничого травматизму. «Сформована в Україні ризикоорієнтована система управління безпекою та гігієною праці забезпечить ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці. Проте зміни мають відбутися також у свідомості людей. Передусім має змінитися ставлення до безпеки на виробництві у роботодавців та самих працівників. Увага до питань охорони праці, оцінка ризиків і запобігання їм має бути пріоритетом у повсякденному житті», – підкреслив очільник Держпраці.

Досвідом організації інспекційних та профілактичних заходів на підприємствах з діючою системою управління ризиками поділився голова департаменту нещасних випадків на виробництві та професійних хвороб Державної інспекції Литви Сауліус Балкіунас. Про роль інспекторів праці в профілактиці травматизму з діючою системою управління ризиками розповіла представник Національної інспекції праці Польщі Єва Ловіска.
З доповідями щодо впровадження найкращих світових практик з охорони праці виступили представники підприємств України.

Редакція Редакція журналу «Охорона праці»