Безпека праці в будівництві: управління ризиками

4-5 грудня 2019 року, Київ

II Міжнародна будівельна конференція



МАЙДАНЧИК ДЛЯ БЕЗПЕКИ

За оперативними даними Держпраці, у 2019 р. в будівельній галузі було травмовано 244 працівники, зокрема 61 – смертельно.

Що потрібно зробити, щоб знизити рівень травматизму в будівництві?

Упроваджувати в галузі європейські норми та сучасні підходи до організації питань безпеки.

Як це зробити?

Якимось чарівним способом вплинути на замовників та організаторів будівництва, щоб вони почали дбати про безпеку на будмайданчиках. Вони повинні боятися:

  • кримінальної та адміністративної відповідальності за травмування та смерть працівників;
  • великих фінансових втрат у разі втрати здоров’я та життя працівників;
  • раптових перевірок від контролюючих організацій;
  • втрати партнерів і протенційних замовників через низький рівень організації будівельних робіт.

Як журнал «Охорона праці» впливає на зменшення травматизму в будівельній галузі?

Публікує прикладні матеріали та організовує галузеві семінари та конференції з питань безпеки праці. Зокрема, у цьому номері – статті від учасників II Міжнародної будівельної конференції «Безпека праці у будівництві. Управління ризиками», яка відбулася в Києві у грудні минулого року.

Перший віце-президент Будівельної палати України Станіслав Сташевський на відкритті конференції сказав:

«Ситуація в будівництві поліпшиться, якщо ми будемо більше спілкуватись. Знаходити майданчики, де б ми говорили не про те, як погано, а про те, що треба робити, щоб такого лиха, як травматизм, не було».

Безперечно, потрібні нагальні зміни в законодавстві та більша підтримка держави щодо впровадження інструментів безпеки в галузі. На конференції йшлося про необхідність розробки та затвердження галузевої програми поліпшення стану безпеки і гігієни праці у будівництві та ратифікацію Україною Конвенції МОП 1988 року про безпеку праці у будівництві № 167.

Про причини високого рівня травматизму в будівельній сфері читайте у статтях Василя Андреєва та Анатолія Стовбуна (стор. 30 і 25 у додатку до журналу № 2/2020).

Про підготовку координаторів з охорони праці для будівництва – стаття Корнелії Радиш «Координатор з питань ОП на будівництві» (стор. 4, № 2/2020 ).

Як захистити потерпілого на виробництві, якщо він працював неофіційно, – консультація адвоката Ірени Числовської «Не судом єдиним» (стор. 52, № 2/2020 ).

Які контролюючі органи та за які порушення на будівельному майданчику застосовують санкції до відповідальних осіб – у статті Зінаїди Якименко «Хто будує, той і відповідає» (стор. 6, № 2/2020).

Редакція Редакція журналу «Охорона праці»