Журналу «Охорона праці» – 30 років!
10.12.2024Цього року журнал «Охорона праці» відзначає 30 років служіння людям праці – три десятиліття турботи про безпеку, здоров’я та соціальний захист працівників. Для журналу, як і для людини, цей вік – період емоційної та професійної зрілості, самодостатності, здобутків і досягнень, виразного уявлення про власну позицію, цінності, місію, переконання, цілі.
Наш журнал фактично є ровесником Незалежності України. І разом з країною, своїми читачами пройшов і долає сьогодні всі труднощі становлення й розвитку, політичних та економічних криз, нескінченних реформ, боротьби із внутрішніми та зовнішніми перешкодами. Шлях непростий, тернистий, проте на цьому 30-річному шляху відбулося випробування на стійкість, наш колектив загартувався, здобув цінний досвід і, попри всі перепони, відкритий до змін та готовий до нових викликів.
Ми постійно вдосконалюємось, осучаснюємо дизайн та контент видання, упровадили чимало цікавих і корисних навчальних, освітніх, творчих проєктів. Усі ці роки читачі знаходили в журналі відповіді на злободенні професійні питання, коментарі до змін у законодавстві, інформацію про передовий досвід колег. Ми постійно реагуємо на суспільний запит і шукаємо нові можливості задля здійснення нашої місії.
Місія журналу – інформувати, навчати та впливати на підвищення стандартів безпеки праці. Наша мета – сприяти створенню середовища, де кожен працівник знає свої права, роботодавець дотримується встановлених вимог, а держава цінує людське життя і здоров’я вище за економічні показники. Історія журналу – це історія охорони праці в Україні від її декларування до теперішнього чергового, але кардинального й тому болісного реформування.
Завдяки потужній підтримці та запиту суспільства наш колектив став справжнім новатором і рушієм змін у сфері безпеки праці, фактично започаткувавши в Україні рух з упровадження системи управління ризиками в системах управління охороною праці. Ця концепція, яка є основою європейських стандартів безпеки, зокрема завдяки активності експертів журналу, почала активно розвиватися на підприємствах різних галузей. Одними з перших ми донесли до суспільства важливість системного підходу, використання інструментів оцінки ризиків, заклавши фундамент для створення безпечних робочих місць.
Безпека праці – суспільна цінність і тому потребує спільного піклування. Безпека на робочих місцях – це не лише відповідальність окремих осіб компанії, а й завдання всього колективу. Це щоденна, щохвилинна клопітка робота, це лідерство – від директора до робітника.
Сьогодні важливим є погляд у майбутнє. Для держави це прийняття законопроєкту «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі». Для підприємств – упровадження систем управління ризиками як ефективного засобу безпеки працівників і бізнесу, для журналу – це впровадження нових форматів взаємодії з читачами, залучення сучасних технологій для інформування, популяризація культури безпеки праці, розширення своєї читацької аудиторії. Одним словом, бути ще кориснішими та цікавішими.
Для цього маємо власний досвід, знання, об’єднуємо найкращих фахівців та експертів. Разом ми зможемо зробити безпеку праці пріоритетом не лише для зацікавлених підприємств, а й для всього українського суспільства.
Щиро дякуємо всім, хто підтримував журнал: передплатникам, авторам, що брали участь у підготовці фахових матеріалів, фахівцям з охорони праці, які ділилися досвідом. Ваші відгуки, довіра та співпраця були рушійною силою нашого розвитку. Залишайтесь з нами у 2025-му – році наших надій і віри в ПЕРЕМОГУ.