Редакція журналу «Охорона праці»

Запобігання трудовій експлуатації українців

08.12.2022

Голова Держпраці Ігор Дегнера взяв участь у семінарі «Зменшення ризиків трудової експлуатації, торгівлі людьми, примусової праці та незадекларованої праці переміщених осіб з України», який відбувся у жовтні в м. Будапешті.

Захід, організований Міжнародною організацією праці (МОП) та Європейським органом праці (ELA), об’єднав інспекції праці, правоохоронні органи країн ЄС та інших європейських країн, які є транзитом або пунктом призначення для осіб, що рятуються від війни в Україні. Серед присутніх також були представники Мінекономіки і Мінсоцполітики України, Міністерства праці та Державної інспекції з питань праці Молдови, Європолу, Євроюсту та Європейської комісії.

Учасники заходу проаналізували потенційні ризики, з якими можуть стикатися переміщені українці, і напрацювали низку рекомендацій щодо реагування на ризики торгівлі людьми, примусової праці та незадекларованої праці осіб, які тікали від війни в Україні.

Високу оцінку залучених експертів отримали результати роботи інспекторів праці з питань запобігання потраплянню в ситуації торгівлі людьми та трудової експлуатації, про які розповів Ігор Дегнера. Голова служби наголосив, що з початку вторгнення рф Держпраці всі свої ресурси спрямувала на інформування переміщених осіб та консультативну допомогу роботодавцям. Загалом інформаційними заходами охоплено близько 1,7 млн переселенців.

За матеріалами інтернету

Редакція Редакція журналу «Охорона праці»