![](https://ohoronapraci.kiev.ua/storage/web/cache/1/QdOBRA3vQvAJKLuI5Hp0_H4u2td_dr8Q.jpg?w=1920&h=470&fit=crop&s=77cb88ff2eb89e7cea4e1f742a55b507)
![](https://ohoronapraci.kiev.ua/storage/web/cache/1/wzZpvInqrM8Q9fvfsuPvCo_ZYtEa2kD8.jpg?w=50&h=50&fit=crop&s=c6f70ffc034a1c59ae79be10b01f23e1)
Запобігання трудовій експлуатації українців
08.12.2022Голова Держпраці Ігор Дегнера взяв участь у семінарі «Зменшення ризиків трудової експлуатації, торгівлі людьми, примусової праці та незадекларованої праці переміщених осіб з України», який відбувся у жовтні в м. Будапешті.
Захід, організований Міжнародною організацією праці (МОП) та Європейським органом праці (ELA), об’єднав інспекції праці, правоохоронні органи країн ЄС та інших європейських країн, які є транзитом або пунктом призначення для осіб, що рятуються від війни в Україні. Серед присутніх також були представники Мінекономіки і Мінсоцполітики України, Міністерства праці та Державної інспекції з питань праці Молдови, Європолу, Євроюсту та Європейської комісії.
Учасники заходу проаналізували потенційні ризики, з якими можуть стикатися переміщені українці, і напрацювали низку рекомендацій щодо реагування на ризики торгівлі людьми, примусової праці та незадекларованої праці осіб, які тікали від війни в Україні.
Високу оцінку залучених експертів отримали результати роботи інспекторів праці з питань запобігання потраплянню в ситуації торгівлі людьми та трудової експлуатації, про які розповів Ігор Дегнера. Голова служби наголосив, що з початку вторгнення рф Держпраці всі свої ресурси спрямувала на інформування переміщених осіб та консультативну допомогу роботодавцям. Загалом інформаційними заходами охоплено близько 1,7 млн переселенців.
За матеріалами інтернету