Відпочинок на природі: найголовніші правила безпеки
02.06.2021Ліс і пікнік
- Розводьте багаття у спеціально відведених для цього місцях. Якщо таких немає, то розкопайте яму самостійно й усередині неї розпалюйте вогнище. Це знизить ризик поширення вогню за її межі.
- Не використовуйте горючі речовини (бензин та інші спеціальні). Це небезпечно.
- Ніколи не залишайте дітей без нагляду. Вони можуть заблукати в лісі, піти до найближчої водойми, впасти, поранитися або вдаритися, полізти в багаття або до мангала. Випадків, коли дитина дістає опіки на пікніку через неуважність батьків, величезна кількість.
- Поясніть дітям для їх власної безпеки, що не можна кидати в багаття будь-які предмети. Особливо це стосується балончиків з аерозолями. Вони мають властивість вибухати у разі нагрівання.
- Не залишайте вогнище без нагляду: ви не помітите, як подує вітер, і вогонь вийде за межі багаття.
- Коли йдете з місця відпочинку, кілька разів перевірте, чи повністю загасили вогнище. Ліпше це робити за допомогою води або піску.
- Оскільки в лісі багато колючих рослин, комах та інших дрібних тварин, вибирайте зручний закритий одяг. Взуття має бути зручне, закрите, на товстій підошві.
Водойми
- Не рекомендується плавати в стані алкогольного сп'яніння. Увас може бути судома, а в стані сп'яніння цього можна навіть не помітити. Будьте пильні.
- Не купайтеся у незнайомих водоймах, особливо якщо вони брудні. Ви не знаєте, які інфекції можуть там бути.
- Стежте за дітьми. Не пускайте їх самих у воду, будьте завжди з ними.
Бережіть природу
Де б ви не були, не залишайте сміття. Так, якщо ви не прибираєте після себе, ви показуєте не тільки свою невихованість, але й не бережете нашу природу. З кожним роком рівень забруднення зростає. Це так звана «трагедія загального пасовища», коли ми самі собі ж погіршуємо життя і зовсім не думаємо про наступні покоління.
Дотримуйтесь правил безпечного відпочинку і відпочивайте на здоров’я!
Підготувала Інна Ільницька, методист обласного методичного кабінету
(БЖД населення)НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області