

У сонячну панель можна перетворити будь-яку поверхню
15.04.2025Унікальний фотоелектричний «папір», який ще називають сонячним «килимом», розробили вчені Массачусетського технологічного інституту (США). Дослідники вкрили пластиковий лист шаром парилену (загальна назва серії рідкісних полімерів) завтовшки всього в кілька мікрометрів. Він забезпечує електроізоляцію та захист від корозії, викликаної вологою або хімікатами. Лист парилену винахідники вкрили кількома шарами сонячних елементів. Для запечатування та ізоляції країв використали спеціальне клейове з’єднання. Уся структура має товщину всього 2–3 мікрометри, що й робить її неймовірно легкою.
Матеріал, за інформацією eldiario24.com, можна наносити на будь-яку поверхню, що отримує сонячне світло, і таким чином перетворювати її на генератор сонячної енергії. Фотоелектричний «папір» – тонший за людську волосину, надзвичайно легкий і генерує у 18 разів більше енергії на одиницю ваги порівняно зі звичайними панелями. Наносити його можна на дахи, фасади будівель та балкони, вітрила човнів, крила дронів, намети… Технологія незамінна, зокрема для використання у сільській місцевості та віддалених районах, де генерація електроенергії звичними методами ускладнена.
Винахід змінює уявлення про відновлювальні джерела енергії. Сонячний «папір» може стати революційним кроком у переході до екологічно чистої енергії та зробити світ більш стійким і безпечним для наступних поколінь.
За матеріалами ЗМІ