Редакція журналу «Охорона праці»

Пожежонебезпечний період: правила поведінки

18.07.2022

Коли температура повітря зашкалює, варто нагадати про правила поведінки у пожежонебезпечний період, яких повинні дотримуватись громадяни, аби запобігти виникненню пожеж.

Ліпше не ходити до лісу в період високої пожежної небезпеки. Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я нерідко перекидається на лісові насадження, що може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

 1. Розпалювати багаття у лісі.
 2. Заїжджати на територію лісового фонду на транспортних засобах.
 3. Відвідувати ліс із переважанням хвойних насаджень за 5 класу пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека).
 4. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.
 5. Залишати в не передбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір`я тощо.
 6. Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправляння двигунів тощо).
 7. Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.
 8. Розміщувати ближче ніж за 100 м від хвойного лісу, 50 м – змішаного, 20 м – листяного склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові та виробничі приміщення.
 9. Спалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
 10. Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв`язку, радіофікації, інших комунікацій та об`єктів деревні залишки і горючі матеріали.
 11. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

У разі виникнення пожежі слід негайно повідомляти про це лісогосподарські підприємства, територіальні підрозділи ДСНС України, місцеві органи влади.

Підготувала Інна Ільницька, методист обласного методичного кабінету (БЖД населення)
НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області

Редакція Редакція журналу «Охорона праці»