![](https://ohoronapraci.kiev.ua/storage/web/cache/1/QdOBRA3vQvAJKLuI5Hp0_H4u2td_dr8Q.jpg?w=1920&h=470&fit=crop&s=77cb88ff2eb89e7cea4e1f742a55b507)
![](https://ohoronapraci.kiev.ua/storage/web/cache/1/wzZpvInqrM8Q9fvfsuPvCo_ZYtEa2kD8.jpg?w=50&h=50&fit=crop&s=c6f70ffc034a1c59ae79be10b01f23e1)
Пожежі від свічок
30.12.2021Узимку пожеж трапляється набагато більше, ніж в інші пори року. Дні стають коротшими, повітря – холоднішим, тому виникає потреба додаткового освітлення та обігріву. На зиму припадають і найулюбленіші свята з традиційною ялинкою.
Найбільше пожеж трапляється внаслідок необережного поводження з вогнем, тому метою цієї статті є визначення практичних рекомендацій, яких немає у діючих правилах пожежної безпеки, але які мають велике значення для запобігання зимовим пожежам, причиною яких є незагашені свічки.
Свічками найчастіше користуються для освітлення або створення святкової атмосфери. Отже, ми маємо відкрите полум'я, здатне запалити горючі матеріали, тому для забезпечення пожежної безпеки слід дотримуватися таких правил:
- Особливо обережними із свічками треба бути вночі, коли увага людини менше сконцентрована, ніж у день.
- Свічки повинні бути встановлені у надійні, стійкі до перевертання утримувачі з негорючих матеріалів і бути у надійно зафіксованому вертикальному положенні.
- Свічки слід розташовувати на безпечній відстані від занавісок, тканин, меблів.
- Не можна їх тримати на протягах.
- Неприпустимо ставити свічки під полицями, в нішах меблів, на стелажах, під іншими горючими предметами та матеріалами. Температура над полум'ям свічки висока, тому відстань від нього до горючої поверхні над ним має бути не менше за 1 метр.
- Треба дотримуватися безпечної відстані до одежі та волосся і не нахилятися над полум'ям свічок.
- Свічки мають бути недосяжні для дітей та свійських тварин.
- Встановлювати свічки потрібно окремо на відстані не менше ніж 10 см між двома свічками, які горять.
- Не рекомендується переміщувати свічки, коли вони горять. Для переміщення їх бажано загасити.
- Не можна залишати свічки, які горять, у спальнях дітей, без нагляду, на ніч.
- Треба використовувати металевий загасник або ложку. Це безпечніше, ніж задування свічки, яке може викликати розлітання іскор та гарячого воску.
- Після використання належить пересвідчитись, що свічка не продовжує тліти або горіти.
- Не можна прикрашати свічками ялинки.
Підготувала Інна Ільницька, методист обласного методичного кабінету (БЖД населення)
НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області