Редакція журналу «Охорона праці»

Поліпшуйте стосунки з оточенням

14.02.2025

Що можна зробити, щоб поліпшити взає­мини з оточенням і водночас свій настрій? Вашій увазі пропонується десять найголовніших заповідей, якими варто керуватися під час формування стосунків.

1. Будьте цілісною особистістю, виробіть у себе позитивне ставлення до власного життя, здобувайте знання, потрібні для успішного виконання вашої роботи.

2. Частіше всміхайтеся людям і спілкуйтеся з ними. Це елементарно, чи не так? Щоб насупитися, потрібно залучити 72 мускули, а щоб усміхнутися – лише 14. Пам’ятайте: усмішка – це перше, на що ви звертаєте увагу в інших.

3. Звертайтеся до людей на ім’я, це сприяє щирості спілкування. Сформуйте в собі таку звичку – вона здатна творити дива.

4. Виявляйте приязність і підтримку. Якщо ви бачите поруч із собою людину, якій важко, виявіть їй свою підтримку.

5. Дійте так, начебто все, що ви робите, приносить вам справжнє задоволення.

6. Виявляйте цікавість до інших людей. Ви можете полюбити будь-яку людину, якщо тільки ваша спроба буде щирою.

7. Не скупіться на похвали та будьте обережні у своїх критичних висловлюваннях. Пам’ятайте: найкраще, що ви можете зробити за спиною людини, це ласкаво погладити її по плечу.

8. Поважайте почуття інших.

9. Постійно виявляйте готовність робити послуги іншим людям.

10. Прагніть, щоб вас ніколи не залишало почуття гумору.

У дотриманні цих заповідей вам, безсумнівно, допоможуть такі якості.

Вдячність. Чим частіше й щиріше ви будете висловлювати подяку за те, що отримали, тим більше шансів матимете нагоду висловити її. Із вдячними людьми приємно мати справу.

Ставлення. Виробляючи в собі адекватне ставлення до свого життя, ви неодмінно знайдете оптимістичний погляд на навколишню дійсність.

Значущість. Ви повинні прагнути підвищувати у власних очах значущість дійсно важливих для вас речей і зменшувати пріоритетність проб­лем, які здаються вам нездоланними.

Широта поглядів означає свободу дій у межах загальноприйнятих норм людської моралі й чинного законодавства. У цих межах ви можете обрати свій неповторний шлях, власний стиль життя й реалізовувати свій природний потенціал.

Багатоваріантність. Щодня людині доводиться стикатися з безліччю різних перешкод і сюрпризів долі. Якщо ви будете концентруватися на можливостях, що відкриваються перед вами, а не на проблемах, то станете приємним співрозмовником, чудовим товаришем, зразковим сім’янином та ідеальним колегою.

Притча про справжню дружбу

У мудреця запитали:

– Скільки є видів дружби?

– Чотири, – відповів він.

– Є друзі, як їжа: кожен день ти маєш потребу в них. Є друзі, як ліки: шукаєш їх, коли тобі погано. Є друзі, як хвороба: вони самі шукають тебе. Але є такі друзі, як повітря: їх не видно, але вони завжди з тобою.

За матеріалами вченого і педагога Володимира Калошина

Редакція Редакція журналу «Охорона праці»