Ожеледиця. Правила для пішохода
23.12.2021Щороку реєструється багато травмувань пішоходів під час ожеледиці. Тож зверніть увагу на прості поради, як уберегтися від неприємностей на слизькій дорозі.
- Ходіть не поспішаючи, повільно, ноги трохи зігніть у колінах, ступайте на всю підошву. Ліпше, щоб руки бути не зайняті сумками.
- Взувайте зручне неслизьке взуття на низьких підборах.
- Втратили рівновагу – швидко присядьте. Це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
- Падайте з мінімальною шкодою для здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння згрупуйтеся, напружте м'язи, а доторкнувшись землі, обов'язково перекотіться – удар подовжиться і втратить свою силу в обертанні.
- Не тримайте руки в кишенях – це підвищує не тільки ризик падіння, але й ризик більш тяжких травм, особливо переломів.
- Обходьте металеві кришки люків. Зазвичай вони вкриті кригою. Крім того, такі кришки можуть бути погано закріплені й перевертатися.
- Не ходіть біля краю проїжджої частини. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах – особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, або автомобіль може виїхати на тротуар.
- Не перебігайте проїжджу частину під час снігопаду та ожеледиці. Пам'ятайте, що за таких умов значно збільшується гальмівний шлях машини, знижується видимість.
- У стані алкогольного сп'яніння травми часто тяжкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. До того ж під впливом алкоголю люди менш чутливі до болю, тому після травми вчасно не звертаються до лікаря.
- Якщо ви впали й через деякий час відчули запаморочення, головний біль, нудоту, біль у суглобах, на місці забиття утворилися набряки – терміново зверніться в травмпункт, щоб запобігти ускладненням.
- Тримайтеся подалі від будинків, ближче до середини тротуару. Взимку досить велику небезпеку становлять бурульки.
Підготувала Інна Ільницька, методист обласного методичного кабінету (БЖД населення) НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області