![](https://ohoronapraci.kiev.ua/storage/web/cache/1/QdOBRA3vQvAJKLuI5Hp0_H4u2td_dr8Q.jpg?w=1920&h=470&fit=crop&s=77cb88ff2eb89e7cea4e1f742a55b507)
![](https://ohoronapraci.kiev.ua/storage/web/cache/1/wzZpvInqrM8Q9fvfsuPvCo_ZYtEa2kD8.jpg?w=50&h=50&fit=crop&s=c6f70ffc034a1c59ae79be10b01f23e1)
Обережно, бурульки!
17.02.2022Кожного року ми стикаємося з небезпекою, яка у буквальному розумінні нависає над нами. Снігопади та потепління можуть стати причиною сходу снігу з дахів будівель. Схід снігової маси, що скупчилася на даху, дуже небезпечний! Зазвичай така маса неоднорідна за своїм складом та містить як рихлі маси підталого снігу, так і шматки криги, часто значного об’єму й маси.
Одним зі способів запобігти утворенню бурульок та сходу сніжних мас є регулярне і своєчасне видалення снігу з дахів.
У нічний час бурульки замерзають, а вдень знову тануть і падають, під час падіння вони можуть пошкодити фасад, машини, які припарковано біля будівель, а найстрашніше – травмувати або вбити людину.
Якщо бурулі з’явилися на даху вашого будинку, найліпше звернутися до обслуговуючої організації. Працівники комунальних служб повинні відреагувати на ваше звернення.
Заходи безпеки
- Не наближайтеся до будівель, з яких може зійти сніг, впасти бурульки та не дозволяйте цього дітям.
- Якщо небезпечне місце обгородили, не проходьте через нього.
- Якщо на тротуарі видно сліди снігу, який щойно впав, або крижані горбки від води, що капала з бурульок, це вказує, що місце небезпечне.
- Розповідайте про небезпеку дітям.
Шановні громадяни! Не забувайте про небезпеку у зимовий період. Попереджайте про небезпеку інших пішоходів! Виконання цих правил збереже вам здоров’я та життя!
Підготувала Інна Ільницька, методист обласного методичного кабінету (БЖД населення)
НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області