Фандєєв Олександр

Кар’єризм подовжує життя

15.11.2024

Такого висновку дійшли американські вчені. У США досі ідеалізують так звану американську мрію, тобто здатність звичайної людини з незаможної родини «видертися вгору» і стати мультимільйонером або кінозіркою. У соціології швидке просування кар’єрними сходами називають вертикальною або висхідною мобільністю. І ось тепер
дослідники виявили, що цей фактор впливає на тривалість життя. Вони встановили, що люди, які мають низьку висхідну мобільність, живуть значно менше тих, хто успішно дереться кар’єрними сходами. Залежність тривалості життя від соціально-економічного статусу дослідники виявили просто – вони проаналізували податкові декларації людей за кілька десятків років, а потім зіставили їх зі смертністю.

Виявилося, якщо доходи людей зростали, це допомагало їм жити довше в порівнянні з тими, хто не міг похвалитися такою висхідною мобільністю. Імовірно, річ не лише в тім, що в США медицина платна, і коли маєш більше грошей, тебе краще лікують. Окрім цього, кар’єрні успіхи справляють позитивний вплив на психологічний стан. До того ж чим нижчий рівень стресу через брак грошей, тим менша ймовірність розвитку хронічних проблем зі здоров’ям.

Підготував Олександр Фандєєв, спецкор (за матеріалами ЗМІ)

Журналіст Фандєєв Олександр