![](https://ohoronapraci.kiev.ua/storage/web/cache/1/QdOBRA3vQvAJKLuI5Hp0_H4u2td_dr8Q.jpg?w=1920&h=470&fit=crop&s=77cb88ff2eb89e7cea4e1f742a55b507)
![](https://ohoronapraci.kiev.ua/storage/web/cache/1/wzZpvInqrM8Q9fvfsuPvCo_ZYtEa2kD8.jpg?w=50&h=50&fit=crop&s=c6f70ffc034a1c59ae79be10b01f23e1)
День шахтаря
28.08.2022В останню неділю серпня своє професійне свято відзначають шахтарі – представники найнебезпечнішої мирної професії..
Шахтарська праця – це не просто піт і сльози, колосальні зусилля і непорушна самовідданість, честь і професіоналізм. Гірнича справа потребує мудрості і виважених рішень, не терпить легковажності та не прощає помилок.
Шахтарям доводиться працювати у надважких умовах: спека, темрява, замкнутий простір, небезпека обвалу, вибуху. Непроста праця шахтарів – це світло й тепло в кожній домівці, а отже, шахтарська професія завжди була і буде потрібною, шанованою та почесною.
Вугільна промисловість найбільше поширена на Донбасі – у регіоні, який нині нещадно руйнує ворог. Бомбардування російських окупантів додали ще одну загрозу для вугільних шахт України, де й до цього доволі часто траплялись аварії через вибухи метану. Раптове відключення електроенергії може спричинити проблеми з вентиляційними системами. А якщо водяні насоси не працюватимуть, то шахти може затопити. Від початку російського наступу на територіях Донецької та Луганської областей затоплено ряд вугільних шахт переважно внаслідок бойових дій, деякі з них неможливо буде відновити.
Шановні наші шахтарі! Вас не лякають важкі умови роботи, ви щодня стикаєтеся з небезпекою, працюючи під землею. Тож нехай стійкість і сила ніколи вас не покидають, а кількість спусків дорівнює кількості підйомів. Здоров’я, шахтарської удачі, безпечної і мирної праці вам!