Редакція журналу «Охорона праці»

Цивільний Захист КР: цивільні протигази, що відповідають вимогам українського законодавства

08.10.2024

Цивільний Захист КР: цивільні протигази, що відповідають вимогам українського законодавства

Цивільний Захист КР – українська компанія, яка з 2016 року постачає протигази підприємствам усіх форм власності та напрямів діяльності, є офіційним представником українського виробника протигазів та імпортером протигазів відомих європейських виробників TRAYAL і SIGMA, які виготовляють свою продукцію за стандартами НАТО.

Чи відповідають фільтрувальні протигази вимогам постанови Кабінету Міністрів України №1200 від 19.08.2002 «Порядок забезпечення населення засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю»?

Таке питання останнім часом цікавить представників підприємств, які чекають на перевірку працівниками інспекції ДСНС. Так, усі комплектації фільтрувальних протигазів, які складаються з маски 3-го класу ризику (повнолицева маска) і мають фільтрувально-поглинальну коробку (фільтр), що захищає від промислових газів та отруйних речовин типу АВЕК, яка скомбінована з протипиловим та протиаерозольним фільтром Р3, який захищає органи дихання людини від потрапляння у легені радіоактивного пилу, відповідають вимогам цієї постанови. Людей часто вводять в оману слова «бойові отруйні речовини», які дуже часто плутають зі спеціальними речовинами, які мають позначення SX. Фільтрувальні коробки з позначкою SX – це фільтри, які переважно виготовляються для застосування військовими для захисту від спеціальних речовин (зарин, зоман, іприт, люїзит, VX-гази тощо). Бойові отруйні речовини (БОР), які застосовуються під час масованих хімічних атак (ціаністий водень, циклогексан, хлор, хлороціан, фосген, хлороформ) поглинаються фільтрами типу АВЕК. Тому для захисту цивільного населення від хімічних атак достатньо звичайних цивільних фільтрувальних протигазів, які відповідають СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010 «Фільтрувальні засоби індивідуального захисту органів дихання населення у надзвичайних ситуаціях. Класифікація й загальні технічні вимоги» та стандартам ДСТУ EN 143:2002, ДСТУ EN 136:2003, ДСТУ EN 14387:2021.

Зауважимо, що в п. 4.2 «типи фільтрів» розділу 4 «класифікація» ДСТУ EN 14387:2021 (EN 14387:2021, IDT) «Засоби індивідуального захисту органів дихання. Фільтри протигазові і фільтри скомбіновані» прописано, що спеціальні фільтри типу SX не можуть бути поєднані із захистом від парів ртуті Hg (HgP3). Деякі «ділки» імпортують в Україну та продають скомбіновані фільтри, які поєднують у собі захист Hg та SX, що суперечить вимогам державного та європейського стандарту.

Військові протигази. Які протигази дозволені для використання у ЗС України.

Росія регулярно застосовує на фронті хімічну зброю проти наших військових. Тому захист наших захисників є актуальною проблемою. Компанія «Цивільний Захист КР» реалізує військові протигази, які мають повний захист, відповідають вимогам українського та європейського законодавства, виробляються за стандартами НАТО та постачаються для контингенту НАТО в Європі. Військово-цивільний протигаз TRAYAL M2F CBRN має найповніший захист серед усіх протигазів, сертифікований в Україні, отримав Свідоцтво про реєстрацію штатно-табельного предмета Міністерства оборони України та дозволений до використання в усіх підрозділах ЗС МОУ.

Промислова безпека. Промислові протигази українського виробництва.

В Україні діє багато підприємств, де є шкідливі виробничі фактори, тож потрібно захистити працівників під час виконання робіт підвищеної небезпеки в умовах загазованості, у замкнених приміщеннях або в середовищі, де рівень кисню нижче за 17%. Також на підприємствах можлива ситуація, коли є небезпека розгерметизування резервуарів зі шкідливими речовинами (склади хлору, аміаку, сільськогосподарських добрив та інших небезпечних речовин). Таким підприємствам потрібні засоби захисту органів дихання (ЗІЗОД). Компанія «Цивільний Захист КР» може запропонувати промислові фільтрувальні протигази або ізолювальні шлангові протигази ПШ-1 та ПШ-2.

Редакція Редакція журналу «Охорона праці»