Редакція журналу «Охорона праці»

Чи сильний у вас характер?

11.10.2024

Відчуття себе сильним, значущим, віра у свої можливості й здібності, у подолання будь-яких перешкод – це саме те, що потрібно в нашому житті. Саме ці якості дають змогу виходити переможцем зі складної ситуації, допомагають за будь-яких обставин, за будь-якої проблеми не опускати рук і виявляти переконаність: «Усе гаразд, у мене є сили все вирішити!».

Сильний характер (також відомий як сильна особистість) – це характеристика деяких людей з високою самооцінкою й сильним відчуттям того, хто вони є та чого хочуть у житті. У психології це поняття пов’язане з великим щастям та досягненням кращих результатів у всіх сферах життя.

Більшість людей не народжуються із сильним характером, а розвивають його протягом усього життя, зважаючи на обставини та власний досвід.

З іншого боку, поняття сильної особистості зазвичай пов’язане з іншими поняттями, такими як стійкість, наполегливість або самооцінка. Сила характеру – це найважливіша якість людини, що допомагає вижити у найважчих умовах.

5 кроків для формування сильного характеру

  1. Сподівайтеся тільки на себе та тільки себе звинувачуйте за власні провали і рішення. Але не відштовхуйте близьких людей, просто навчіться робити самостійний вибір.
  2. Вчіться тримати удар. Завдання життя полягає не в тому, щоб взагалі не падати, а в тому, щоб завжди підійматися. Поставте мету, яка раніше вас лякала і досягніть її. Боїтеся плавати – навчіться, хочете схуднути – схудніть, не можете опанувати якусь науку – постарайтеся ще, ще і ще... поки не переможете.
  3. Заздрити – значить бажати, а бажати – значить домогтися. Нехай заздрять вам, коли всі критикують і чіпляються до вас, а ви щиро визнаєте, що хотіли б і собі це. Нехай успіх вашого оточення тільки додає сили його «переплюнути».
  4. Навчіться відмовляти людям, навіть близьким (не зважаючи на те, що дуже просять), якщо ви не хочете цього робити. Не дозволяйте маніпулювати собою і вашим почуттям жалю.
  5. Займайтеся самоосвітою. Більше читайте як класиків художньої літератури, так і біографії великих людей. А для зміцнення сили волі – обов’язково читайте по десять сторінок щодня.

За матеріалами вченого і педагога Володимира Калошина

Редакція Редакція журналу «Охорона праці»