Ільницька Інна

Як побороти апатію і втому

31.10.2024

Кожна людина часом так сильно втомлюється від усього навколо, що конче потрібно відпочити і розслабитися. Іноді через перевтому приходить апатія, слабкість, псується настрій. Експерти розповідають, як швидко повернути працездатність у такі періоди.

Енергетика людини залежить від багатьох факторів. Перше, на що треба звернути увагу, – дотримання режиму. Важливо лягати і вставати вчасно, щоб зберігати високий рівень продуктивності. А окрім цього прислухайтеся до таких порад.

Навчіться правильно працювати

Багато людей на роботі викладаються на двісті відсотків, але це не завжди правильний шлях. Живучи в максимально активному ритмі, можна втратити забагато енергії. І вона не буде встигати відновлюватися. Експерти радять знаходити час для релаксації і прогулянок. Іноді потрібно просто посидіти із закритими очима, перевести дух, змінити обстановку. Також слід підтримувати чистоту, на столі має бути тільки найпотрібніше. Безлад на робочому місці призводить до того, що думки плутаються, приймати рішення стає складніше, і швидше настає втома.

Спілкуйтеся з приємними людьми

Це дуже важливий пункт, який багато хто ігнорує. Енергетичні вампіри, недоброзичливці або просто токсичні люди отруюють наше життя. З багатьма з них ми змушені спілкуватися щодня, тому в нас накопичується негативна енергія. Потрібно якомога частіше спілкуватися з тими, хто нас надихає, любить усією душею. Іноді корисно поміняти коло спілкування на сприятливіше й позитивне. Дуже скоро ви відчуєте, як повертаються життєва енергія і сили, а все погане залишається позаду.

Проведіть вдома ревізію

Фахівці радять звертати увагу на те, скільки у вас зібралося непотрібних речей удома. Мотлох не лише негативно впливає на настрій та енергетику, а й може бути причиною сварок. Потрібно викидати старий одяг, несправну техніку, меблі, речі, якими ніхто не користується. Якщо в будинку чисто і прибрано, можна зробити перестановку меблів. Незабаром апатія і втома зникнуть, а сили відновлюватимуться швидше.

Більше рухайтеся

Після роботи не варто сидіти перед телевізором або комп’ютером. Розвивайте своє тіло. Це поліпшить гормональний фон, що допоможе частіше посміхатися, почуватися сильними і здатними звернути гори.

Зовсім не обов’язкові важкі тренування. Можна просто виходити на пробіжку, записатися на танці або їздити на велосипеді. Фізична активність не дозволить вам відчувати втому й апатію.

Домашні тварини

Психологи та експерти кажуть, що домашні тварини – це чудовий спосіб підняти настрій самотній людині. Якщо немає друзів або не хочеться їх шукати, можна завести домашнього улюбленця. Бажання піклуватися про тварину допоможе налаштуватися на потрібну хвилю. Також фахівці стверджують, що це добре лікує душевні рани й допомагає почуватися щасливими.

Частіше згадуйте щось добре

Наше життя – це не лише сьогодні і завтра. У минулому часто накопичуються непрощені образи та інший негатив, але про це ліпше не думати. Замість цього у важкі хвилини корисно згадати щось дуже приємне й позитивне, наприклад, воскресити в пам’яті яскравий момент, коли вдалося досягти великих успіхів. Недарма кажуть, що приємні думки гріють душу. Наші думки – це частина нас самих.

Автор Ільницька Інна