Редакція журналу «Охорона праці»

Як перебороти депресію

14.03.2024

Депресія виникає в багатьох українців, особливо тепер, під час війни з російськими загарбниками. Нині майже 70% наших співгромадян перебуває у стресовому стані, що вкрай негативно впливає на здоров’я, спроможність адекватно діяти, віру в себе, у майбутнє та ускладнює наш шлях до ПЕРЕМОГИ.

Тож, якщо життя то піднімає вас на хвилі, то опускає на дно, починайте протидіяти депресії. ЯК?

  • Займіться чимось. Ваша депресія лише поглибиться, якщо ви будете тинятися без діла. Не важливо, що ви робитимете, потрібно лише бути чимось зайнятим. Чому це діє? Є закон, який управляє психікою людини: не можна одночасно думати більше ніж про одну річ. Отже, якщо у вас виникла думка-вірус, що призводить до депресії, потрібно замінити (витіснити) її, зайнявшись будь-якою справою. І це має стати вашою звичкою.
  • Розплануйте свій робочий день так, щоб у ньому не залишилося навіть шпарини для проникнення негативних, депре­сивних думок.
  • Прагніть кожного дня зробити щось добре, що принесе радість людям.
  • Виявляйте щиру цікавість до людей. Відомо, що бажання порадувати інших витісняє постійні думки про себе – найголовнішу причину пригніченого стану. Тому не зосереджуйтесь на собі, намагайтеся щодня зробити щось приємне хоча б одній людині.
  • Виговоріться. Настрій (а з ним і думки) зміниться, якщо поділитися з кимось своїми переживаннями. Розкажіть друзям, які вас люблять, про свої негаразди.
  • Навантажте себе фізично. Це ефективний спосіб зняти напругу та підняти настрій.
  • Ставтеся до людей з повагою. Депресія може зробити вас дратівливим. Тому уникайте цього стану, адже інші можуть відповісти вам такою «взаємністю», що тільки погіршить ваше самопочуття.
  • І наостанок. Більше уваги звертайте на позитив. Згідно з висновками дослідників понад 90% із того, про що ми турбуємося (йдеться про негативне), ніколи не трапляється. Це означає, що наші тривоги реалізуються з імовірністю менше ніж 10%. У такому разі, чи не є позитивне реальнішим, ніж негативне? Звичайно є! Адже цим ви поліпшите свій настрій, що, безперечно, допоможе вам подолати депресію.

Сподіваємось, що ви хочете змінити своє життя на краще й позбутися депресії. Тоді рахуйте благодаті, а не свої нещастя! Більше уваги приділяйте ПОЗИТИВУ, не зациклюйтеся на негативі та навчіться управляти своїми думками. Бажаємо вам УСПІХІВ!

За матеріалами вченого і педагога Володимира Калошина

Редакція Редакція журналу «Охорона праці»