![](https://ohoronapraci.kiev.ua/storage/web/cache/1/QdOBRA3vQvAJKLuI5Hp0_H4u2td_dr8Q.jpg?w=1920&h=470&fit=crop&s=77cb88ff2eb89e7cea4e1f742a55b507)
![](https://ohoronapraci.kiev.ua/storage/web/cache/1/wzZpvInqrM8Q9fvfsuPvCo_ZYtEa2kD8.jpg?w=50&h=50&fit=crop&s=c6f70ffc034a1c59ae79be10b01f23e1)
22 січня – День Соборності України
22.01.2024День Соборності України – свято України, яке відзначають щороку в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року. Того дня в Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну. Ним стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Український народ возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.
День Соборності визначається не лише як подія в історії України, але й як символ сучасної національної єдності. Саме в цей день українці незалежно від регіону проживання чи соціального статусу гуртуються в почутті гордості за свою країну, вшановуючи великі здобутки минулого та спільно будуючи майбутнє. Це час пам’яті та вдячності тим, хто свого часу виступив за єдність і незалежність нашої країни.
День Соборності – це час для роздумів про те, як важливо зберігати та розвивати національну самосвідомість, пам’ятати про минуле та разом долати будь-які труднощі на шляху до спільного процвітання та благополуччя. Це свято нагадує нам, що сила українського народу полягає в його єдності та вірі в майбутнє своєї незалежної держави.