Редакція журналу «Охорона праці»

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

20.02.2024

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності від листопада 2013 року до лютого 2014 року. Лютий 2014-го став першим актом збройної агресії проти громадян України, які хотіли жити у вільній державі.

Пам’ятний день встановлено Указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Мирні акції почалися під євроінтеграційними гаслами, але згодом перетворилися на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму президента Віктора Януковича – проти корупції та порушень прав людини. Дії влади, спрямовані на придушення протестів силовим шляхом, призвели до ескалації конфлікту та людських жертв.

У ці лютневі дні десять років тому Революція Гідності переживала свій найтрагічніший період. Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва силові підрозділи розстрілювали протестувальників. Тоді загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому було 17 років, найстаршому – 82. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки.

Курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію України, який вони відстоювали, залишився незмінним. Таким же непохитним є прагнення України закінчити перемогою війну з російським агресором, відновити свою територіальну цілісність та побудувати сучасну квітучу європейську державу.

Герої не вмирають!

Редакція Редакція журналу «Охорона праці»