Фандєєв Олександр

Безпека на кожен день

21.03.2025

Головна мета – привернути увагу фахівців з БЗР, керівників підприємств, роботодавців, суспільства до актуальних питань забезпечення працівників сучасними якісними ЗІЗ.

Безумовно, вебінар, себто семінар, зустріч, курс тощо, які відбуваються в мережі інтернет у режимі реального часу, мають низку переваг. Однак через пандемію, а слідом повномасштабну війну життя в моніторах затягнулося на роки, тож рідкісні зустрічі наживо перетворилися у святкові дні календаря. Як-от 4 лютого, коли у Національному університеті біоресурсів і природокористування України (НУБІП) відбувся Міжнародний бізнес-семінар «Безпека на кожен день». Проходив він яскраво, динамічно, пізнавально, атмосферно, з дотриманням таймінгу виступів, про що подбав досвідчений модератор заходу, майстер слова Дмитро Матвійчук, головний редактор журналу «Охорона праці».

За все це слід подякувати ініціаторам зустрічі – компанії UVEX в Україні і ТОВ «МАЙСТЕР 7», співорганізаторам – НУБІП України, журналу «Охорона праці» та спонсорам заходу – компаніям UVEX в Україні, Kakuichі, Cannygo, Monte, Rewelly, ТОВ «Навчальний центр «Новатор».

Під час відкриття семінару Вадим Ткачук, ректор НУБіП України, доктор економічних наук, професор, відмінник аграрної освіти України, заслужений працівник освіти України, розповів про головні напрями діяльності НУБІП та побажав плідної роботи учасникам заходу. Усього семінар, участь в якому всі охочі могли взяти як офлайн, так і онлайн, зібрав близько 100 учасників, фахівців з охорони праці, керівників підприємств, усіх, хто зацікавився головною темою зустрічі – забезпечення працівників сучасними якісними засобами індивідуального захисту.

Нудьгувати під час семінару не доводилося

Програма бізнес-семінару, метою якого було привернути увагу фахівців з БЗР, роботодавців, суспільства до цієї актуальної теми, охоплювала широку проб­лематику ЗІЗ. І, зважаючи на те, що виступи промовців супроводжувались численними запитаннями, ця тема нікого не залишила байдужою. Зокрема, Максим Шостак, експерт ЗІЗ, засновник каналу Safety Max та компанії ЗІЗ Техцентр, розповів про вплив якісних та комфортних ЗІЗ на продуктивність праці. Євген Кучерявий, начальник відділу охорони праці, – про захист рук під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт. Анна Брелінська, експертка напряму безпеки праці на підприємствах, – про практику тестування ЗІЗ. Riu Tanaka, директор-представник, президент і CEO компанії KAKUICHI (Японія), – про нанотехнології у сільському господарстві. Тетяна Годяк, регіональна директорка GUS & Baltics, – про унікальні особливості виробів UVEX. В’ячеслав Кучер, член Національного агентства кваліфікації, – про кваліфікаційні центри як інструмент для покращення життя бізнесу і людей. Олена Лях, заступник генерального директора ТОВ «Навчальний центр «Новатор», – про сучасні технології та інноваційний підхід до формування навичок швидкого реагування на надзвичайні ситуації. До слова, «Новатор» представив на семінарі власну розробку – інноваційний тренажер, VR симулятор вогнегасника, на якому присутні мали змогу перевірити, чи й набути, навички з пожежогасіння.

Яскраво та видовищно прозвучали виступи Марії Гордієнко та Миколи Гордієнка, директора ТОВ «МАЙСТЕР 7», а також Denis Eckhoff, директора з розвитку бізнесу в Польщі та Україні ТАЛІC (Литва). Вони не лише розказали про сучасні тренди і нововведення в робочому одязі, про нові європейські бренди на ринку України Rewelly, Cannygo, G-Safety, Monte та їхні переваги, а й влаштували показ модних та елегантних моделей цих брендів на імпровізованому подіумі.

У тому, що на українському ринку ЗІЗ є вироби зі справді унікальними якостями, учасники семінару могли
переконатися власноруч під час серії краш-тестів, а саме випробування міцності шоломів, взуття, окулярів і рукавиць UVEX. Видовище, як кажуть, не для людей зі слабкими нервами. Шолом били молотком, рукавиці різали гострим ножем, окуляри розчавлювали ногами й тримали над водяною парою, щоб продемонструвати, як довго вони не запотівають… ЗІЗ від UVEX вистояли та гідно витримали усі «тортури».

Велике враження на присутніх справила інноваційна технологія нанобульбашок, з якою ознайомив учасників семінару Riu Tanaka. В Японії й інших країнах її вже успішно використовують для зрошення, водночас генератори нанобульбашок можна підключати до крапельного поливу. Новітня технологія забезпечує ефективне використання водних ресурсів, допомагає насичувати ґрунт киснем і таким чином стимулює розвиток мікроорганізмів у ґрунті, сприяє природному зростанню рослин, підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 15–45% і відновленню родючості земель. Не менш важливо, що відпадає потреба у використанні хімічних добрив, а отже немає небезпек, пов’язаних зі шкідливим впливом «хімії» на здоров’я працівників. У межах пілотного проєкту KAKUICHI вже передала Україні три генератори нанобульбашок, які випробовуватимуть у Київській, Одеській та Полтавській областях.

Фото автора

Журналіст Фандєєв Олександр