Agile на допомогу
28.10.2021Як ефективно використовувати міжнародний стандарт ISO 45001 «Системи менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці. Вимоги та рекомендації щодо застосування» на основі гнучких технологій трансформації підприємств (застосування стандарту в силі Agile).
Agile – це гнучка методика управління проєктами, яка передбачає швидкі зміни підходів у роботі та коригування цілей. Вважається, що впровадження Agile в бізнес-процеси підприємства дає змогу поліпшити управління роботою та отримати продукт, який максимально відповідає очікуванням замовника. Застосування Agile-підходу для управління розробками скорочує час, що минув від задумки продукту до його виходу на ринок.
Agile – це не цифровий інструмент, а методологія роботи, взаємодії, досягнення результатів. Один з концептуальних принципів маніфесту Agile полягає в тому, що найвищим пріоритетом є задоволення потреб замовника, а не документи, регламенти, процеси реалізації проєкту.
Є різні підходи в застосуванні стандарту ISO 45001. Одні поверхові (типовий пакет документів, які хтось написав), інші створюють бюрократію на підприємстві (розробка без урахування корпоративної культури). На короткий час ці підходи дають якийсь результат і навіть дають змогу пройти сертифікацію системи менеджменту. Але в довгостроковій перспективі ці проєкти однозначно провальні для підприємства, особливо у фінансовому плані. Поясню. Проблеми залишилися або навіть посилилися, у колективі напруження, нові проєкти сприймають із неприязню: «Знаємо, уже проходили». У керівників емоційне вигорання, помітних поліпшень майже немає. Клієнти поглядають у бік інших компаній, персонал звільняється.
Альтернативою таким підходам може бути застосування гнучких технологій трансформації підприємства з урахуванням вимог стандарту ISO 45001. Адже стандарт містить набір вимог, а інструменти їх виконання – це вибір і відповідальність підприємства. Вибір залежить від зовнішнього контексту, очікувань замовників, впливу заінтересованих сторін, корпоративної культури, компетентності персоналу, законодавчих вимог і розуміння підприємством, хто я є. Перелік можна продовжити.
Нижче наведено приклади робочих рішень, які приймали під час проєктів на основі гнучких технологій. Єдине, що ми змінили, – це назви підприємств.
Повний текст статті читайте у журналі № 11/2021