Запитання з охорони праці

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

Працівник у холодну пору року постійно працює на холодному повітрі та у закритих неопалюваних приміщеннях. Чи має він право на спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються до тривалості робочого часу?

1 відп.

Видно всім

На роботах, здійснюваних у несприятливих температурних умовах, працівникам видаються безплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту. Працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються у робочий час, також повинні обладнуватися спеціальні приміщення для обігрівання і відпочинку працівників (статті 163, 168 Кодексу Законів про працю від 10.12.1971 № 322-VІІІ).
Переліки працівників, які мають право на спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв, установлюються в колективних (трудових)  договорах. Рекомендується складати графік робіт під час проведення робіт при знижених температурах на відкритих територіях (зокрема, для помірно-складних робіт передбачаються перерви на обігрів по 10 хвилин у теплому місці).

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5