Які роботи належать до газополуменевих?

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

Доброго дня, дайте будь-ласка роз`яснення, що таке газополуменеві роботи? Та які роботи до них належать?

2 відп.

Видно всім

«Електрозварювальні, газополум’яні, наплавочні і паяльні роботи» (п.1 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, НПАОП 0.00-2.01-05).               Загальні вимоги безпеки під час проведення газополуменевого оброблення металів визначає ГОСТ 12.3.036-84 «ССБП. Газополум`яна обробка металів. Вимоги безпеки», відповідно до якого до газополум’яневого оброблення металів належать газове зварювання, газова різання, газополум’яневе наплавлення, газополум’яневе поверхневе загартування, зачищення і нагрівання, газополум’яневі (полум’яневе та детонаційне) напилення покрить. Тобто до газополум’яневих робіт належать роботи з  теплового оброблення  матеріалів  полум’ям  горючих газів за допомогою спеціальних газових пальників.                До вогневих робіт належать виробничі операції, пов’язані із застосуванням відкритого вогню,  іскроутворенням та нагріванням до  температур,  які  можуть  викликати  загорання  матеріалів  та конструкцій  (електро- та газозварювання (різка),  бензогазорізка, роботи з використанням паяльних ламп,  переносних горнів, розігрів бітумів, смол і т. ін.) (п.1.5 Інструкція з організації безпечного ведення вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об’єктах, НПАОП 00.0-5.12-01).
Газополум’яневі роботи є частковим випадком вогневих робіт.

#1
  1. Все ж таки, на які роботи конкретно необхідно отримувати дозвіл, а які подавати до декларації? Газозварювальні роботи відносяться до зварювальних робіт чи газополум`яних?
Видно всім

Газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах входять до Переліку  видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі Дозволу (п.4 додатка 2 Порядку № 1107).
Зварювальні роботи та газополум’яні роботи входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (п.15, п.25 додатка 6 Порядку № 1107).
Газонебезпечні роботи – роботи, під час виконання яких є або може бути виділення в робочу зону вибухо- і пожежонебезпечної або шкідливої пари, газів та інших речовин, здатних викликати вибух, загорання, в кількостях, що перевищують граничнодопустиму концентрацію, а також роботи при недостатньому вмісті кисню (об’ємна частка нижче ніж 20% у повітрі) (п.2.1 розділу ІІ Правил безпеки систем газопостачання, НПАОП 0.00-1.76-15). До газонебезпечних робіт відносяться роботи, пов’язані з оглядом, очищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного обладнання, комунікацій, зокрема роботи всередині ємностей (апарати, сушильні барабани, печі сушильні, резервуари, цистерни та інше аналогічне обладнання, а також колектори, тунелі, колодязі, приямки та інші аналогічні місця), при виконанні яких не виключена можливість виділення в робочу зону вибухо- та пожежонебезпеняих і шкідливих парів, газів та інших речовин, спроможних викликати вибух, загоряння, викликати шкідливу дію на організм людини, а також роботи при недостатній вмісту кисню (об’ємна частка нижче 20%) (п.1.5 Типової інструкції з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт, НПАОП 0.00-5.11-85).
Тобто, газозварювальні роботи у звичайних умовах праці (зокрема, на відкритих територіях, у приміщенні загального призначення) можуть проводитись на підставі Декларації.

#2

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5