Стелажі

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

Плануємо закупати стелажі збірно – розбірні, яку документацію повинен надати продавець. Яку документацію необхідно буде вести на нього?

1 відп.

Видно всім

Відповідь:
Вимоги до обладнання складських стелажних систем визначають:

  • ДСТУ EN 15512:2015 «Системи складські стаціонарні сталеві. Збірно-розбірні палетні стелажні системи. Принципи проектування конструкцій»
  • ДСТУ EN 15620:2015 «Системи складські стаціонарні сталеві. Збірно-розбірні палетні стелажні системи. Допуски, деформації та зазори»
  • ДСТУ EN 15629:2015 «Системи складські стаціонарні сталеві. Технічні умови на складське устатковання»
  • ДСТУ EN 15635:2016 «Системи складські стаціонарні сталеві. Експлуатування та технічне обслуговування складського устатковання»
  • ДСТУ EN 15095:2014 «Механічні рухомі стелажі та полиці, конвеєрні транспортери та складські ліфти. Вимоги щодо безпеки».

Вимоги щодо безпечної експлуатації стелажів визначають Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт (НПАОП 0.00-1.75-15) та Правила пожежної безпеки України», затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417. Сьогодні відсутній окремий нормативний документ, який регламентував би вимоги до експлуатації стелажів, зокрема й вимоги до їх випробування.
      Наприклад, стелажі для зберігання вантажів повинні оглядатися за графіком, затвердженим наказом роботодавця, працівником, відповідальним за їхній справний стан (п.14 глави 4 розділу ІІ НПАОП 0.00-1.75-15). Чинне законодавство не визначає форму журналів обліку результатів перевірки технічного стану стелажів. У Державному реєстрі нормативно-правових актів з охорони праці був присутній під шифром НПАОП 63.12-7.05-80 «ССБП. Стелажі стоякові ялинкові, консольні. Вимоги безпеки при експлуатації» (сьогодні відсутній у Реєстрі НПАОП), у додатку до якого приведена Журнал технічного опосвідчення стелажів.
      Слід зазначити, що відповідно до п.9.4.2.3 ДСТУ EN 15635:2015 передбачено щорічне випробування стелажів, за результатами якого повинен оформлюватися Протокол випробування. Спеціалізована організація, яка проводить випробування повинна мати Свідоцтво про відповідність системи вимірювань.

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5