щодо відповідності приміщень

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

Шановна редакція
На початку цього року на баланс нашого підприємства були передані ряд приміщень та будівель, серед яких адміністративна будівля (нежитлове приміщення, згідно паспорту БТІ) Зазначена будівля це двоповерховий капітальний будинок з мансардним поверхом. Будівля 1980року, відповідає санітарно-гігієнічним вимогам,  підключена до всіх комунікацій та оснащена пожежною сигналізацією.
В кабінеті 7 (згідно плану 1 поверху 2,8х5,8м) змонтовано електрична шафа розподільча ШР-80, ГОСТ 7145-70, 1976р.в. Uн-600В, Ін-400А., яка є «вводом» на всю будівлю. Усереднене елоктроспоживання по даній будівлі складає  20-30кВт/год, в залежності від пори року.
Даний кабінет використовувався попереднім власником як приміщення електрика, всередині розташовано шафа для одягу, верстак, письмовий стіл, стільці, електромонтажний стіл, холодильник. На сьогодні призначення кабінету (кімнати) не змінено, експлуатує кабінет електромонтер по ремонту та обслуговуванню електрообладнання до 1000В, з 4 групою електробезпеки . Доступ до приміщення стороннім особам обмежено.
В ході планової перевірки підприємства на додержання вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, яку проводила ГУ ДСНС України, в переліку порушень було зазначено, що

  • приміщення електрощитової не відділено протипожежними перешкодами відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва»;
  • в приміщенні електрощитової зберігаються сторонні предмети.

В акті  перевірки нами зазначено, що даний кабінет не являється електрощитовою,  а знаходження щита в кабінеті (кімнаті) не суперечить п.2.4.7.  НПАОП 40.1-1.32-01. «Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок», тобто шафа встановлена в зручному і доступному для обслуговування місці, з дотиманням безпечних відстаней.
З метою приведення приміщення у відповідність до вимог ПУЄ, НПАОП, Правил пожежної безпеки України звертаюсь до Вас з проханням  надати роз’яснення та рекомендації щодо облаштування зазначеного кабінету.
Дякую,
Заст. Головного інженера з ОП та ПБ                                   А.Симивол

1 відп.

Видно всім
Адмін. 15.12.2015

Лист Державної служби України з надзвичайних ситуацій
Від 02.10.2015 № 02-14502/261
Державна служба України з надзвичайних ситуацій на лист САРС “ЛІКВО” до ДП “Редакція журналу “Охорона праці” стосовно надання роз’яснення щодо розміщення ввідної розподільчої шафи в адміністративній будівлі повідомляє.
Відповідно до пункту 2.4.7 ДНАОП 0.00-1.32-01 “Правила побудови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок” головні розподільчі щити (далі – ГРЩ), ввідні пристрої (ВП), ввідно-розподільчі пристрої (ВРП), як правило, слід установлювати в електрощитових приміщеннях. ВП, ВРП, ГРЩ можуть розміщуватися в приміщеннях сухих підвалів, які призначені для експлуатації за умови, що ці приміщення доступні для обслуговуючого персоналу та відділені від інших приміщень перегородками з межею вогнестійкості не менше ніж 0,75 години. У разі розміщення ВП, ВРП, ГРЩ і групових щитків поза електрощитових приміщень вони повинні встановлюватися в зручних і доступних для обслуговування місцях, у шафах із ступенем захисту оболонки за ГОСТ 14254 не нижче ІР31. У цих випадках відстань від трубопроводів (водопровід, опалення, каналізація, внутрішні водостоки) повинна бути не менше 0,5 метра, а від газопроводів і газових лічильників – не менше 1 метра.
Разом з цим повідомляємо, що відповідно до пункту 1.16 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 5 березня 2015 р. за № 252/26697, електрощити, до яких відносяться ВП, ВРП, ГРЩ, повинні бути захищені автономними системами пожежогасіння та оснащуватися схемою підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаним  значенням номінального струму апарата захисту (плавкої вставки).
Перший заступник Голови О. Мельчуцький

Лист Державної служби України з питань праці

від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15Держпраці розглянула лист САРС «ЛІКВО» (від 22.07.2015 вих. № 1/01-358-10) щодо улаштування електрощитової та повідомляє.
Відповідно до пункту 2.4.7 Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок (НПАОП 40.1-1.32-01) ввідний пристрій (далі – ВП), ввідно-розподільний пристрій (далі – ВРП), головний розподільний щит (далі – ГРЩ), як правило, слід установлювати в електрощитове приміщення (далі – ЕП). У районах можливого затоплення вони повинні встановлюватися вище рівня затоплення.
ВП, ВРП, ГРЩ можуть розміщуватися в приміщеннях сухих підвалів, які призначені для експлуатації за умови, що ці приміщення доступні для обслуговуючого персоналу та відділені від інших приміщень перегородками з ступенем вогнестійкості не менше ніж 0,75 годин.
У разі розміщення ВП, ВРП, ГРЩ і групових щитків поза ЕП вони повинні встановлюватися в зручних і доступних для обслуговування місцях, у шафах із ступенями захисту оболонки за ГОСТ 14254 не нижче ІР 31. У цих випадках відстань від трубопроводів (водопровід, опалення, каналізація, внутрішні водостоки) повинна бути не менше 0,5 м, а від газопроводів і газових лічильників – не менше 1 м.
Роз’яснення вимог Правил пожежної безпеки України, ДБН В.1.1-7-2002, ПУЕ не належить до компетенції Держпраці.
Одночасно інформуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права і мають інформаційний характер.
Заступник Голови О. Румежак

Лист Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
від 22.10.2015 № 02/14-3104
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянуло лист ДП «Редакція журналу «Охорона праці» від 09.09.2015 року № 394 щодо звернення начальника спеціалізованої аварійно-рятувальної (газорятувальної) служби «ЛІКВО» ПАТ «Укргазвидобування» А. Місіньова стосовно облаштування приміщення відповідно до вимог НПАОП 40.1-1.32-01 «Правила будови    електроустановок.    Електрообладнання спеціальних
установок» (далі – Правила).
Інформуємо,            що зазначені Правила розроблено ВАТ «Київпромелектропроект» на замовлення Держнаглядохоронпраці та введено в дію наказом Міністерства праці та соціальної політики від 21.06.2001 № 272.
Слід зазначити, що Законом України «Про охорону праці» визначено, що спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці здійснює нормотворчу діяльність, розробляє та затверджує правила, норми, положення, інструкції та інші нормативно-правові акти з охорони праці або зміни до них. Міненерговугілля не вправі давати тлумачення тим чи іншим нормативно-правовим актам, розробником яких є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
З огляду на вищезазначене, вважаємо за доцільне звернутися за роз’ясненнями щодо застосування і роз’яснення вимог нормативних документів до Державної служби України з питань праці.
Перший заступник Міністра І. Мартиненков

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5