Робота на висоті

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

Доброго дня! Чи відноситься робота на драбині складській, пересувній,(обладнана колесами з стопорами) металевій з відповідними огорожами та майданчиком до робіт на висоті? Якщо так, то до чого повинен пристібнутися працівник страхувальним канатом? Які норми випробувань по данній драбині, раз на рік?

1 відп.

Видно всім

Використання драбин як робочих місць може бути допущено лише за обставин, коли використання інших безпечних засобів недоцільне через незначність ризику, короткочасність використання або особливості конструкцій, які неможливо змінити (п. 4.2 розділу VI Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників (НПАОП 0.00-7.11-12); п.23 розділу IV Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, НПАОП 0.00-7.14-17).
Як правило, приставні драбини використовуються для проходу на у улаштовані на висоті тимчасові робочі місця, а не допускається виконувати з приставних драбин без робочої площадки роботи, що потребують від виконавця робіт упору в конструкції будівлі чи споруди. Наприклад, приставні драбини без робочих площадок дозволяється використовувати тільки для переходу між окремими ярусами будівлі, що будується, і для виконання робіт, що не потребують від виконавця упору в конструкції будівлі (п.7.3.28 ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці та промислова безпека у будівництві. Основні положення», НПАОП 45.2-7.02-12). З цієї точки зору, більш безпечним є проведення робіт з використанням засобів підмощування (помосту, риштовання тощо) або робочих площадок інших засобів виробництва.
Існують нормативні вимоги, які передбачають використання запобіжного поясу під час виконання робіт з приставних драбин вимоги, зокрема, «у разі виконання робіт з підвісних, приставних та з розсувних драбин на висоті більше 1,3 м працівники повинні застосовувати запобіжні пояси» (п. 7.23 розділу ІV НПАОП 0.00-1.71-13).
Нормативні вимоги щодо місця закріплення  стропа запобіжного пояса під час проведення робіт на висоті з приставної драбини не є однозначними. Так, глава 5 «Додаткові вимоги безпеки під час користування драбинами» розділу VI НПАОП 0.00-7.11-12 не містить вимог, що використання запобіжного поясу під час використання драбини, оскільки  відповідно до п. 4.6 розділу VI НПАОП 0.00-7.11-12 засоби колективного захисту від падіння (тобто, огорожа робочої площадки) повинні бути суцільними протягом усього шляху до робочого місця, за винятком лише пунктів входу на сходи або драбину.
Відповідно п. 7.27 розділу ІV Правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (НПАОП 0.00-1.71-13) «усі переносні драбини та стрем’янки після виготовлення їх та капітального ремонту, а також періодично під час експлуатації повинні випробовуватись статичним навантаженням:

  • 1 раз на 12 міс. – металеві драбини та стрем’янки;
  • 1 раз на 6 міс. – дерев’яні драбини та стрем’янки.
#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5