Про допуск посадових осіб до виконання робіт по наряду -допуску

Чи можуть бути включені в списки осіб відповідальних за безпечне виконання робіт по наряду-допуску виконавцями робіт чи членами бригади посадові особи без професійно-технічної осьвіти?

1 відп.

Видно всім

Відповідальними за організацію і безпечне проведення робіт, які проводяться за нарядом-допуском, є (п.1 розділу ІІ Положення щодо застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки в металургійній промисловості та залізорудних гірничо-збагачувальних комбінатах, НПАОП 27.0-4.03-19):

  • працівник, який видає наряд-допуск;
  • допускач до роботи;
  • керівник робіт;
  • виконавці робіт (члени бригади).

У структурних підрозділах підприємства складається список посадових осіб, яким надається право видачі нарядів-допусків та/або видачі актів-допусків, бути допускачем до робіт за нарядами-допусками та бути керівником робіт (далі – Список), який погоджує служба охорони праці та затверджує керівник підприємства. До Списку включають посадових осіб, які відповідають за експлуатацію обладнання, будівлі, споруди, та посадових осіб служб технічного забезпечення на підприємствах із системою централізованого ремонту і обслуговування обладнання (п.11 розділ І НПАОП 27.0-4.03-19).
Вимоги до освіти працівника відповідно до займаної посади або професії визначає розділ «Кваліфікаційні вимоги» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5