Нормативна база при роботи на вулиці

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

Добрий день!
Яким нормативним документом регламентовані допустимі температури зовнішнього середовища для можливості виконання робіт на вулиці?Для мікроклімату робочих приміщень ДСН 3.3.6.042-99. А що по роботам на вулиці? Чим керуватися? Яка тривалість роботи та технологічних перерв? при яких температурах роботи зовнішні забороняються? Дякую за відповідь.

1 відп.

Видно всім

Відповідно до п. 6.3 розділу ІІ Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.04.2014 № 248,  клас умов праці при роботі на відкритих територіях у холодний період року визначається за додатком 8  – робота за температури повітря  нижче мінус 10 °С відноситься до шкідливих умов праці (для кліматичної зони 2), нижче мінус 30 °С – до небезпечних.
Норми щодо виконання робіт на відкритих територіях визначаються в залежності від сфери господарювання.
Зокрема, для будівництва – Під час виконання будівельно-монтажних робіт граничні значення температури повітря (у тому числі тривалість робочого дня та перерви при мінусових температурах), сили вітру в даному кліматичному поясі, за яких повинні бути тимчасово припинені роботи на відкритому повітрі та припинено перевезення людей у неопалюваних транспортних засобах, визначаються відповідними службами місцевих органів влади (державної адміністрації) (п. 4.31 ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці та промислова безпека у будівництві. Основні положення»; п. 3.8.53, п. 6.1.15 Правил з охорони праці під час будівництва та ремонту об’єктів житлово-комунального господарства , НПАОП 45.2-1.02-90). Не повинні  виконуватися роботи на висоті у відкритих місцях при швидкості вітру 10 м/с і більше, при ожеледиці, грозі або тумані, який затрудняє видимість в межах фронту робіт, а також у нічний час при недостатній освітленості та якщо температура повітря вище + 35 °С або нижче – 20 °С. Невідкладні роботи на висоті в більш складних погодних умовах (при інших температурах тощо) виконуються за рішенням роботодавця, при цьому в проекті виконання робіт передбачаються додаткові заходи безпеки, що відповідають цим умовам (п. 1.16 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, НПАОП 0.00-1.15-07).
Кліматичні чинники і заходи сезонного убезпечення колісних транспортних засобів категорій M, N, O визначає додаток 7 Правил експлуатації колісних транспортних засобів, затвердженими наказом Міністерства інфраструктури України від 26.07.2013 № 550.
Працівникам, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі, зокрема, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників, надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються у робочий час. Власник або уповноважений ним орган, зобов’язаний обладнувати приміщення для обігрівання і відпочинку працівників (стаття 168 Кодексу законів про працю України). Переліки працівників, які мають право на спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв, установлюються в колективних (трудових)  договорах. Рекомендується складати графік робіт під час проведення робіт при знижених температурах на відкритих територіях (зокрема, для помірно-складних робіт передбачаються перерви на обігрів по 10 хвилин у теплому місці).

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5