Необходимо ли согласовывать конструкторско-технологическую документацию с органами Гоструда Украины

+1
0
-1
Дано відповідь
Видно всім

Необходимо ли согласовывать конструкторско-технологическую документацию на изготовление металлургического оборудования (сталеразливочных ковшей)  с органами Гоструда Украины? Какими НД это регламентируется? Должны ли конструкторы быть обучены “Правилам в черной металлургии”?

1 відп.

Видно всім

Чинне законодавство (зокрема, стаття 21 Закону України «Про охорону праці») передбачає не узгодження технічної документації, а проведення її експертизи (перевірку). Порядок проведення державної експертизи (перевірки) технологічної, конструкторської, технічної документації впровадження нових технологій, виготовлення засобів виробництва, засобів колективного та індивідуального захисту на відповідність їх нормативним актам про охорону праці визначає Положення про порядок проведення державної експертизи (перевірки) технологічної, конструкторської, технічної документації на виготовлення засобів виробництва на їх нормативним актам про охорону праці, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.1994 № 431. Основними завданнями експертизи технологічної, конструкторської, технічної документації з питань охорони праці є визначення достатності та якості проектних рішень щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці, а також виявлення відхилень від вимог нормативних актів про охорону праці.
Спеціалісти науково-дослідних, конструкторських, проектних і технологічних відділів, які займаються проведенням експертизи проектно-конструкторської документації, на яку поширюються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а також ті, які виконують розробки з питань охорони праці, проходять навчання з питань охорони праці у навчальних центрах або галузевих навчальних центрах (п.5.3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, НПАОП 0.00-4.12-05).

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5