Наказ про призначення відповідального працівника за дотримання умов охорони праці

Доброго дня!

На підприємстві (будівельна компанія) 13 чоловік у штатному розкладі та 4 працюють за цивільно-правовою угодою. Я на підприємстві працюю інженером з охорони праці за сумісництвом. Чи потрібно писати Наказ про призначення відповідального працівника за дотримання умов охорони праці на підприємстві? і хто крім, мене може бути ще відповідальним?

1 відп.

Видно всім

Ответить

Чи потрібен взагалі наказ про призначення відповідальної особи за охорону праці ?

 Поняття «відповідальна особа за охорону праці» не є нормативним, оскільки державна політика в галузі охорони праці базується на принципах повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці (стаття 4 ЗУ «Про охорону праці») та роботодавець несе безпосередню відповідальність за функціонування системи управління охороною праці на підприємстві (стаття 13 ЗУ «Про охорону праці»).
На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку (п.1.4 Типового положення про службу охорони праці, НПАОП 0.00-4.35-04). Інженер з охорони праці несе відповідальність за виконання покладених на нього функцій як керівника служби охорони праці, а не як відповідальної особи за охорону праці. Інженер з охорони праці забезпечує фахову підтримку рішень роботодавця з питань опрацювання ефективної системи управління охороною праці на підприємстві та сприяння удосконаленню діяльності у цьому напрямку кожного структурного підрозділу і кожного працівника (п.2.1 НПАОП 0.00-4.35-04).
                Тобто в даному випадку мова в наказі може йти про призначення на підприємстві виконуючого (на договірних засадах) обов’язки керівника служби охорони праці на посаді інженера з охорони праці, відповідальність якого зазначається у відповідному розділі посадової інструкції. Відповідно до чинного законодавства інженер з охорони праці не може бути призначеним відповідальною особою за охорону праці на підприємстві. Окрім того, інженер з охорони праці не відноситься до категорії «Керівники», тобто повинен погоджувати свої рішення з роботодавцем, якому безпосередньо підпорядковується.
                Слід зазначити, що відповідальною особою може бути матеріально-відповідальні працівники, призначені суб’єктом господарювання з наданням права підпису актів, висновків та інших матеріалів, пов’язаних з експлуатацією засобів виробництва підвищеної небезпеки, зокрема, відповідно до Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання (НПАОП 0.00-1.80-18) можуть призначатись такі особи як: працівник відповідальний за утримання в справному стані вантажопідіймальних кранів та машин; працівники, відповідальні за безпечне проведення робіт кранами.

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5