документи для реєстрації устатковання підвищеної небезпеки

+1
+1
-1
Вирішено
Видно всім

Завод виробник (м. Монастирище ООО “Енергетик”) поставив обладнання, виготовлене на замовлення (котел паровий та модульну котельну), всі документи на російській мові. Додав Інструкцію з експлуатації державною мовою – “гугловський” переклад з помилками по тексту, значними розбіжностями, не підписану керівником, без печатки і т.і..
Який нормативний документ регламентує перелік документів, які повинен надавати завод-виготовлювач на обладнання підвищеної небезпеки, якою мовою та як вони повинні бути оформлені (для реєстрації обладнання п.9.10. Додатку 3 Переліку Постанови № 1107)

1 відп.

Видно всім

ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ  СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
від 08.05.2019 № 3811/3/5.2-ДП-19
 
Державна служба України з питань праці розглянула звернення ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» про надання роз’яснення та повідомляє.
Згідно з пунктом 1 розділу IV Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 № 333, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 10.04.2018 за № 433/31885, кожне обладнання під тиском повинно супроводжуватись експлуатаційною документацією.
До журналу нагляду (паспорта) має прикладатися настанова (інструкція) з монтажу і експлуатації, що містить вимоги до відновлення і контролю металу при монтажі і експлуатації в період розрахункового строку служби.
Журнал нагляду (паспорт) та настанова (інструкція) з монтажу і експлуатації мають складатися державною мовою.
Відповідно до статті 28 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» у випадках, визначених у технічних регламентах, якими передбачене застосування процедур оцінки відповідності, виробник або уповноважений представник (від імені та під відповідальність виробника) повинен складати декларацію про відповідність. Декларація про відповідність повинна бути складена державною мовою, а в разі якщо вона була складена іншою мовою – перекладена на державну мову.
Якщо технічним регламентом вимагається супроводження продукції при наданні на ринку або введенні в експлуатацію (експлуатації) декларацією про відповідність, її копією чи спрощеною декларацією про відповідність, така декларація повинна бути складена або перекладена згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.
Окремими технічними регламентами можуть бути встановлені вимоги щодо додаткового застосування в декларації про відповідність або її копії інших мов.
Згідно з пунктом 37 Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 19.01.2011 № 35, у разі введення в обіг обладнання до нього може додаватися інструкція з монтажу та експлуатації, яка містить інформацію про:
послідовність монтажу, у тому числі з’єднання різного обладнання, що працює під тиском;
порядок введення в експлуатацію;
особливості експлуатації;  
здійснення нагляду, зокрема контролю з боку користувача.
Інструкція повинна містити характеристики обладнання, нанесені на ньому (за винятком серійного номера), попередження щодо небезпеки, зумовленої неналежним використанням, проектні показники, зокрема повзучість матеріалу (розрахунковий період експлуатації в годинах при визначеній температурі), втома та витривалість матеріалу (розрахункова кількість циклів за визначених величин навантаження), корозія обладнання (поправка на корозію під час проектування).
У разі потреби до інструкції додається технічна документація (креслення, діаграми) державною мовою, необхідна для правильного розуміння інструкції.

Разом з цим, 23.01.2020 набуває чинності нова редакція Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 16.01.2019 № 27, відповідно до пункту 17 якого виробники забезпечують супроводження обладнання, що працює під тиском, або агрегатів інструкціями та інформацією щодо безпеки, які складені відповідно до закону про порядок застосування мов.
 
Заступник Голови                                                                                    Ігор Шумелюк

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5