Чи обов'язкова видача наряду-допуску на роботи, що проводяться на висоті?

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

На підприємстві затверджений перелік робіт, на виконання яких потрібно видавати наряд-допуск. В цьому переліку немає робіт, що виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту.
На скільки це правомірно і чим регламентується перелік робіт підвищенної небезбеки на які потрібно видавати наряди-допуски?

1 відп.

Видно всім

Нормативні вимоги щодо видачі наряду-допуску на проведення робіт на висоті є неоднозначними.
Обов’язковість видачі наряд-допуску для виконання робіт на висоті передбачена п. 1.7 Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07). Додаток К ДБН А.3.2-2-2009 не містить «роботи на висоті» в Орієнтовному переліку місць (умов) виконання та видів робіт, на здійснення яких необхідно видавати наряд-допуск. Додаток Е ДБН В.1.2-12-2008 «Система надійності та безпеки в будівництві. Будівництво в умовах ущільненої забудови. Вимоги безпеки» містить «роботи на висоті» в Орієнтовному переліку місць (умов) виробництва і видів робіт, на виконання яких необхідно видавати наряд-допуск».
Роботи, які періодично повторюються і виконуються в аналогічних умовах (зокрема, на об’єктах будівництва), постійним складом працівників, функціональні обов’язки яких передбачають перебування на висоті, можуть проводитися без оформлення наряду-допуску за затвердженими для кожного виду робіт інструкціями з безпечних методів праці. Такий спосіб організації робіт повинен бути узаконений відповідним Положенням або наказом суб’єкта господарювання, працівники якого спеціалізуються на виконанні робіт на висоті.

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5