Чи може електрогазозварник працювати електрозварником ручного зварювання?

Робітник має диплом електрогазозварника 4-го розряду, виробничий стаж 10 років за професією. Підчас прийому на комбінат його не прийняли на вакантну посаду “електрозварник ручного зварювання”. У відділі кадрів йому пояснили, що це дві різні професії і прийняли його на посаду  “учня електрозварника ручного зварювання”. Чи можливо було видати цому робітнику свідотство електрозварника ручного зварювання 4-го розряду на підставі диплому електрогазозварника? Яким документом регламенткється це питання?

1 відп.

Видно всім

Зварник – особа, яка виконує зварювання металів (п.1.3.1 Правил атестації зварників, НПАОП 0.00-1.16-96). Атестація зварників здійснюється атестаційними комісіями, які створюються на підприємствах, в навчальних закладах, спеціалізованих організаціях та установах, що мають кваліфікованих спеціалістів по зварюванню, а також необхідну для підготовки і проведення перевірок зварників учбово-випробовувальну базу. Атестація проводиться окремо для кожного способу зварювання (п.1.5, п.6.1 НПАОП 0.00-1.16-96). За результатами атестації зварника видається Посвідчення про проходження атестації зварника, яке дійсне протягом 2 років (п.8.1 НПАОП 0.00-1.16-96). Тобто, підтвердженням професії зварника може бути як диплом учбово-начального закладу, так й посвідчення про проходження атестації зварника.
До функціональних обов’язків електрогазозварника 5–го розряду входить: «Виконує  ручне  дугове,  плазмове та газове зварювання складних  і  відповідальних  апаратів,  деталей, вузлів,  конструкцій  та  трубопроводів  з різних сталей,  чавуну, кольорових металів  і  сплавів,  які  призначені  для  роботи  під динамічними та вібраційними навантаженнями та під тиском.  Виконує ручне  дугове  та  плазмове  зварювання  відповідальних   складних будівельних  і технологічних конструкцій,  які працюють в складних умовах» (глава 4 «Електрогазозварник» книга 1 «Зварювання металу» частини 2 «Робітники». Випуск 42 «Оброблення металу». Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників., затверджений наказом Міністерства промислової політики України від 22.03.2007 № 120 (далі – Наказ № 120). Тобто електрогазозварник може залучатись до виконання робіт як з ручного дугового, так й газового зварювання.
Слід зазначити, що відповідно до розділу «Вступ» частини 2 книга 1 Наказу № 120 професію «газоелектрозварник» введено у зв’язку з впровадженням у виробництво «високоавтоматизованого устаткування, пристроїв та приладів, підвищення складності виробів, які виробляються на підприємствах галузі».

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5