бензопили

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

Плануємо закупити на підприємство бензопили. Яка необхідна документація та чи потрібно навчання на НПАОП?

1 відп.

Видно всім

      Портативні ланцюгові пили для деревини входять у «Перелік типів машин, до яких застосовується процедура оцінки відповідності машини вимогам Технічного регламенту безпеки машин» (п.8 додатку 9 Технічного регламенту безпеки машини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 62).
     Загальні вимоги щодо допуску осіб, до роботи з засобами видалення зелених насаджень, визначають п.2.2– п.2.5 Правил охорони праці під час проведення робіт з видалення дерев і пеньків у населених пунктах України (НПАОП 02.0-1.08-95):
·           До роботи з видалення дерев, обрізання гілок, кущів, корчування пеньків допускаються особи, що досягли 18-річного віку, пройшли медичне обстеження, ознайомлені з вимогами індивідуальної гігієни та виробничої санітарії, мають відповідну спеціальну підготовку і атестовані на знання НПАОП 02.0-1.08-95.
·           Перед початком роботи з видалення дерев і пеньків кожний працівник повинен пройти індивідуальний первинний інструктаж на робочому місці з демонстрацією безпечних методів і прийомів роботи. У ході проведення первинного інструктажу на робочому місці необхідно ознайомити працівників з організацією праці, улаштування устаткування, що використовується, основними небезпечними зонами, призначенням індивідуальних колективних засобів захисту і правилами користування ними.
·           Працівники мають бути також проінструктовані з питань пожежної безпеки та електробезпеки. До роботи з механічними інструментами не допускаються жінки, а також підлітки у віці до 18 років.
·           До роботи на висоті (спилювання дерев частинами) не допускаються особи, що мають медичне протипоказання, не пройшли спеціального навчання, інструктажу та перевірки знань правил охорони праці, а також підлітки до 18 років і жінки.
      ДСТУ ІSО 11681-1:2017 «Лісогосподарські машини. Вимоги щодо безпеки та методи випробування переносних ланцюгових пилок. Частина 1. Пилки ланцюгові для розчищання лісу» (поширюється на ручні ланцюгові пилки з двигуном внутрішнього згорання, призначені для розчищення лісу одним оператором) та ДСТУ ІSО 11681-2:2017 «Лісогосподарські машини. Вимоги щодо безпеки та методи випробування переносних ланцюгових пилок. Частина 2. Пилки ланцюгові для догляду за деревами» (поширюється на утримувані руками ланцюгові пилки з двигуном внутрішнього згоряння, з максимальною масою без напрямної шини чи ланцюга пилки та з порожніми бачками 4,3 кг, призначені для обрізання та зрізання гілок дерева на корені). У цих стандартах до роботи з ручною ланцюговою пилкою повинна допускатися тренований оператор, під яким розуміють людину, яка компетентна та має знання про експлуатування та специфічні небезпеки, пов’язані з використанням ланцюгових пилок (для догляду за деревами), виготовлених відповідно до вимог цього стандарту, та запобіжні заходи, які треба вжити, щоб зменшити ці небезпеки, охоплюючи застосування рекомендованих засобів індивідуального захисту.

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5