Конференція відбулась!

ІІІ Національна науково-практична конференція

«Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки»

Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці та Інституту медицини праці НАМН України провела ІІІ Національну науково-практичну конференцію «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки». Участь у роботі конференції взяли Голова Служби Роман Чернега та від ЄС Джеймс Самнер (James Sumner), ENP Project Manager, Network Secretariat European Agency for Safety and Health at Work.

У зверненні до учасників заходу Роман Тарасович Чернега, зокрема, підкреслив, що сьогодні найважливіше завдання полягає у створенні сучасної української законотворчої бази з охорони праці на основі вимог МОП та ЄС. Для цього є всі можливості, створено міжнародні групи, які долучилися до цієї роботи. Адже не можна сьогодні керуватися у своїй діяльності документами, які були розроблені ще за часів Радянського Союзу. Він зазначив, що пропозиції, які прозвучали на науково-практичній конференції, будуть уважно розглядатись і втілюватися у життя. Також Голова Служби висловив сподівання, що тісна співпраця Держпраці, роботодавців та профспілок дасть змогу в найкоротші строки виконати цю роботу.

Мета конференції була досягнута. Доповідачі обговорили актуальні питання, що стосуються економічних аспектів охорони праці, пов’язаних з управлінням ризиками на виробництві; навели аргументи для налагодження діалогу з роботодавцями щодо фінансування заходів з охорони праці на підприємстві; визначили пріоритетні завдання і шляхи впровадження європейських підходів у системах управління охороною праці.

Учасники заходу зазначили, що з часу проведення І та ІІ національних науково-практичних конференцій у сфері охорони праці було досягнуто певних результатів. Розпочато реформування державного нагляду в цій галузі – створено Державну службу України з питань праці, затверджено Положення про Держпраці, яка є центральним органом виконавчої влади. Разом із тим учасники наголошують, що рекомендації, які містяться в резолюціях як попередніх конференцій, так і цієї, не втрачатимуть своєї актуальності й надалі, оскільки процес реформування відбувається в умовах обмеження прав наглядових органів згідно з чинним мораторієм на проведення перевірок.

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5