Засмагати чи ні?
22.07.2021Це питання кожен повинен сам вирішити для себе. Пропонуємо вам ознайомитися з плюсами і мінусами засмаги, щоб не помилитися.
ПЛЮСИ
- У помірній кількості сонячні промені поліпшують стан у разі захворювань шкіри (акне, псоріаз, нейродерміт, екзема і т. п.).
- Сприяють виробленню вітаміну D – «сонячного гормону», який підсилює імунітет, поліпшує циркуляцію крові, нормалізує тиск. Завдяки ультрафіолету пришвидшується синтез вітаміну D, який забезпечує засвоєння кальцію і фосфору, допомагає зміцнювати м'язи, кістки, сприяє швидкому загоєнню ран і підвищує загальний тонус організму.
МІНУСИ
- Надмірне перебування на сонці шкідливо для шкіри. Вона передчасно старіє (вже до 35-40 років шкіра набуває ознак старіння), стає грубою і зморшкуватою, а в майбутньому може розвинутися рак шкіри. Ризик захворіти на рак шкіри подвоюється, якщо в молодому віці людина отримала два і більше серйозні сонячні опіки.
- За наявності таких дефектів шкіри, як пігментні плями, численні або великі родимки потрібно звести засмагу до мінімуму і проконсультуватись у дерматолога.
- Людям, що хворіють на дерматит, зовсім небажані сонячні ванни.
- Дуже обережно повинні ставитись до засмаги люди з підвищеним кров'яним тиском, з порушеннями функції печінки і серця, а також хворі на туберкульоз.
- Лікарі не рекомендують засмагати вагітним, оскільки в них виробляється гормон, який створює пігментно-активізуючий ефект, унаслідок чого можуть зʼявитися коричневі плями (хлоазма).
Засмагайте, та не забувайте про своє здоров'я!
Підготувала Інна Ільницька, методист обласного методичного кабінету
(БЖД населення)НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області