Виклики та нові можливості в АПК


Агропромисловий комплекс України займає перші рядки у світовому рейтингу з експорту соняшникової олії, меду, зернових. Водночас добрячою ложкою дьогтю у діжці українського меду є те, що галузь входить у трійку лідерів за кількістю нещасних випадків на виробництві, а за рівнем смертельного травматизму поступається лише вугільній промисловості.

Як подолати цю негативну тенденцію? Відповідь на поставлене запитання шукали учасники міжнародного семінару на тему «Охорона праці в аграрному секторі України: виклики та нові можливості для розвитку», який 16–17 лютого провела Держпраці спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). ЄБРР є одним із найбільших і найнадійніших інвесторів в аграрний сектор України. У минулому році вітчизняні агропідприємства отримали від цієї організації 175 млн євро кредитної допомоги. У 2016 році передбачається збільшити її до 200 млн євро.
Головним напрямом кредитування в аграрну галузь ЄБРР визначив приватний сектор. Зокрема, йдеться про активну підтримку підприємств малого та середнього бізнесу з повним циклом виробництва, що включає в себе вирощування сільгосппродукції, її перероблення, пакування та реалізацію. На 2016 рік заплановано розширити співробітництво з ЄБРР щодо надання фермерам фінансової та юридичної допомоги, створення кооперативів.
Обидві сесії семінару завершувалися обговоренням актуальних питань, яким керував відомий телеведучий Андрій Куликов. Багато в чому завдяки його вмінню вести розмову процесс був захоплюючим, іноді не менш гарячим, ніж на ICTV. Пропонуємо найбільш яскраві фрагменти виступів учасників семінару.

Підготував Олександр Фандєєв, спецкор

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5