Як правильно організувати роботи підрядника та які наряди-допуску при цьому використовувати.

На підприємстві гірничодобувної галузі застосовується при роботах підвищеної небезпеки наряд-допуск форми НД-90 (НПАОП 27.0-4.02-90) для підприємств чорної металургії.
Вивчення нормативної бази в умовах скасування багатьох нормативних документів Кабінетом Міністрів України, показало, що на підприємстві яке займається видобутком корисних копалин відкритим способом НД-90 не застосовується, і це заводить у глухий кут.
Як правильно організувати роботу підрядної організації, яка надає послуги з поточного утримання, пере укладанні (перестановці), капітальним ремонтам залізниці колії, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ і в’язі, а також контактної мережі на території підприємства з видобутку корисних копалин відкритим способом?
 У правилах з безпеки під час виконання робіт на залізниці шляху є форма наряду допуску, але вона не відповідає на головне питання – як правильно організувати роботу підрядної організації на підприємстві за нарядами допускам.

1 відп.

Видно всім

                                            ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
                                                лист від 21.02.2018 № 1297/1/10.2-ДП-18
 
Державна служба України з питань праці (далі – Держпраці) розглянула звернення щодо надання роз’яснення з питань, висвітлених у ньому та повідомляє.
Відповідно до пункту 2.3 глави II Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25.01.2012 № 67, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.02.2012 за № 226/20539 (далі – Вимоги), дія яких поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності і видів діяльності, роботи підвищеної небезпеки виконуються за нарядами-допусками, оформленими в установленому порядку.
Проте сама форма наряду-допуску Вимогами не передбачена. З огляду на це, роботодавці використовують наряд-допуск за формою НД-90, відповідно до документів підприємств (положень, стандартів тощо), у тому числі і на підприємствах з видобутку корисних копалин відкритим способом, що не суперечить вимогам статті 13 Закону України «Про охорону праці».
Стосовно організації робіт підрядних організацій, які надають послуги з поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ і в’язі, а також контактної мережі на території підприємства з видобутку корисних копалин відкритим способом повідомляємо, що відповідно до підпункту 5.2.5 глави 5 Правил безпеки на залізничному транспорті підприємств системи Міністерства чорної металургії СРСР, затверджених наказом Міністерства чорної металургії СРСР від 23.04.1979 № 406, роботи з ремонту кабельної мережі стрілок, світлофорів та рейкових кіл повинні виконуватися відповідно до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.1998 № 4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.02.1998 № 93/2533 (далі – Правила). У пункті 6.10 глави 6 Правил визначено порядок допуску працівників підрядних організацій, які відносяться до відряджених працівників, до робіт в електроустановках підприємств-власників електроустановок.
Порядок організації робіт підрядних організацій з поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії на підприємствах з видобутку корисних копалин відкритим способом Правилами безпеки на залізничному транспорті підприємств системи Міністерства чорної металургії СРСР не регламентований.
Роботодавці, у разі проведення робіт з поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії підрядними організаціями на підприємствах з видобутку корисних копалин відкритим способом, можуть використовувати наряд-допуск за формою НД-90, попередньо передбачивши його використання відповідними актами з охорони праці підприємств (положеннями, стандартами, інструкціями тощо).
 
Голова                                                                                                                          Р. Чернега

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5