Виконання робіт з ремонту плоскої неогородженої покрівлі на будівлі висотою понад 5 м є роботами на висоті чи верхолазними роботами?

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

   
     Виконання робіт з ремонту плоскої неогородженої покрівлі на будівлі висотою понад     5 м є роботами на висоті чи верхолазними роботами?
    Зокрема, підприємство підписало підрядний договір із замовником на виконання робіт з ремонту неогородженої плоскої рулонної покрівлі на складі готової продукції заввишки 7 м і монтажу огорожі покрівлі адміністративної будівлі заввишки 6,2 м.

     Замовник вимагає для виконання цих робіт наявності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки. Але підприємство має зареєстровану Декларацію відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, де задекларовані роботи на висоті.

1 відп.

Видно всім

ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
від 13.01.2017 № 393/1/12-ДП-17

Державна служба України з питань праці (далі – Держпраці) розглянула лист щодо надання роз’яснення та повідомляє.

Частина третя ст. 21 Закону України «Про охорону праці» регламентує обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – дозвіл).

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, видачі дублікатів, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі – Порядок).

Згідно з п. 6 Порядку дозвіл видається роботодавцеві на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 2 до Порядку.

Роботи верхолазні та скелелазні, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу, і роботи, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок, механічних підіймачів та будівельних підйомників, включено до Переліку робіт підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 2 до Порядку.

Також відповідно до п. 21 Порядку роботи підвищеної небезпеки, зазначені в додатку 6 до Порядку, здійснюються роботодавцем на підставі декларації відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Ремонтні, монтажні, будівельні та інші роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра, крім робіт верхолазних та скелелазних, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу та робіт, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок, механічних підіймачів та будівельних підйомників, включено до Переліку робіт підвищеної небезпеки, що здійснюються роботодавцем на підставі декларації відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки (п. 7 додатку 6 до Порядку).

Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджені наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62, зареєстровані в Мін’юсті України 04.06.2007 за № 573/13840, визначають, що:

– роботи верхолазні – роботи, що виконуються безпосередньо з елементів конструкцій, обладнання або з монтажних пристосувань, тимчасових драбин, трапів, установлених на конструкціях, робочих платформ підйомників і механізмів, у безопорному просторі тощо на висоті 5 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу;

– роботи на висоті – роботи, що виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу, у тому числі з робочих платформ підйомників і механізмів, а також на відстані менше 2 м від неогороджених перепадів на висоті 1,3 м і більше.

Отже, в разі виконання робіт підвищеної небезпеки, зазначених у додатку 2 до Порядку, роботодавцеві необхідно одержати дозвіл, а в разі виконання робіт, зазначених у додатку 7 до Порядку, роботодавцю потрібно подати до територіального органу Держпраці за місцем виконання таких робіт декларацію відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам
законодавства з охорони праці.

 Голова Р. Чернега

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5