Установка анемометра на группу портальных кранов

+1
0
-1
Дано відповідь
Видно всім

Согласно паспортов портальных кранов на них устанавливаются анемометры, которые включают звуковую сигнализацию при достижении скорости ветра в 16 м/с.
Вопрос в следующем – разрешается ли установка 1 анемометра на группу кранов? Необходима ссылка на нормативный документ.
Заранее благодарен. Измаильский морской торговый порт

1 відп.

Видно всім

                                         ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
                                                    від 12.03.2018 № 1824/3/5.2-ДП-18
 
      Державна служба України з питань праці’ (далі – Держпраці) розглянула лист Державного підприємства “Редакція журналу “Охорона праці” та повідомляє.
     Відповідно до статті 13 Закону України “Про охорону праці” роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
     З цією метою роботодавець забезпечує, зокрема, належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом.
     Анемометр застосовується в баштових, козлових, портальних та інших вантажопідіймальних кранах з метою проведення вимірювання швидкості вітру в промислових умовах, визначення небезпечних вітрових поривів, включення сигнальних та протиаварійних засобів.
     Принцип роботи типового анемометра заснований на вимірюванні швидкості вітру і часу впливу поривів вітру і порівнянні їх із заздалегідь встановленими для даного об’єкта допустимими значеннями (порогами). При досягненні вимірюваними параметрами максимально допустимих значень для даного об’єкта включається виконавчий пристрій (реле).
     Відповідно до Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 62, анемометри відносяться до пристроїв безпеки.
      Відповідно до пункту 2 Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 687 технічний стан устаткування – стан устатковання в певний момент часу і в певних умовах зовнішнього середовища, який характеризується значенням параметрів, установлених технічними та експлуатаційними документами.
     Отже, робота та технічний стан анемометра повинно перевірятись під час технічного огляду вантажопідіймального крана, якщо технічними та експлуатаційними документами, в тому числі паспортом на вантажопідіймальний кран передбачено встановлення цього приладу.
     При роботі на одній ділянці в однакових вітрових умовах декількох баштових або портальних кранів установка анемометрів не на всіх кранах може бути допущена у разі розроблення та погодження відповідних технічних умов.
 
 
Заступник Голови                                                                   І. Шумелюк

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5