Стажування при суміщенні професії

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

Працівник оформлений за професією оператор. Додатково його оформляють за суміщенням машиністом компресорної установки. Чи пострібно проводити стражуваня та доспуск до самостійної роботи? І що роботи у разі ,коли кваліфікованого працівника на підприємстві для стажування немає? (на інших підприємствах на договірних засадах неможливо пройти стажування)

1 відп.

Видно всім

Ответить

 Re: Asa

Федоренко М.Д,
6 июня 2020, 17:03:56

 

Новоприйняті на підприємство працівники після первинного інструктажу на робочому місці до початку самостійної роботи повинні під керівництвом досвідчених, кваліфікованих працівників пройти стажування протягом не менше 2-15 змін або дублювання протягом не менше шести змін (п. 7.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, НПАОП 0.00-4.12-05).
Допуск до стажування (дублювання) оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця. У наказі (розпорядженні) визначається тривалість стажування (дублювання) та вказується прізвище та ініціали працівника, відповідального за проведення стажування (дублювання) (п. 7.3 НПАОП 0.00-4.12-05).
У разі відсутності на підприємстві кваліфікованого робітника, якого можна було б призначити відповідальним за проведення стажування новоприйнятого робітника, функції відповідальної особи за проведення стажування повинен виконувати відповідальний працівник за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки (у даному випадку обладнання, що працює під тиском), який в обов’язковому порядку повинен бути визначений на підприємстві (штатна одиниця або на умовах аутсорсингу).
Так, роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен забезпечити утримання обладнання під тиском у справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації належного технічного обслуговування, технічного огляду, експертного обстеження та ремонту власними силами або шляхом укладання договору з іншим суб’єктом господарювання на виконання зазначених робіт. З цією метою роботодавець зобов’язаний, зокрема, призначити наказом відповідального працівника за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання під тиском (п.1 глави 2 розділу VIІ Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, НПАОП 0.00-1.81-18).

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5