Щодо підпорядкування електротехнічного персоналу.

+1
0
-1
Дано відповідь
Видно всім

Доброго дня шановна редакція! Звертаюся до вас з наступним питанням. Працюю енергетиком в університеті на посаді енергетика у відділі енергетики. Відділ складається з енергетика (начальник відділу, особа, відповідальна за електрогосподарство), майстра електриків (заступник особи, відповідальної за електрогосподарство) 2-х електромонтерів з ремонту та обслуговування електрообладнання та 4-х електриків. В квітні цього місяця адміністрація ВНЗ розпорядчим документом реорганізувала відділ енергетики у відділ електрогосподарства (що є більш логічним в даному випадку), а всі електротехнічні працівники (електрики та електромонтери) стали підпорядковуватися комендантам навчальних корпусів та завідуючим гуртожитків. У новоствореному відділі електрогосподарства знаходжуся я (енергетик) та майстер електриків. Чи є законною господарська діяльність адміністрації університету щодо структури управління електрогосподарством в університеті. Дякую

1 відп.

Видно всім

                                     ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
                                                   від 19.02.2018 № 1215/3/5.1-ДП-18

      Державна служба України з питань праці розглянула звернення щодо організації безпечної експлуатації електроустановок та повідомляє.
     Відповідно до пункту 1.3.1 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98) керівник підприємства зобов’язаний забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів. Для цього він повинен:
     призначити відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства з числа інженерно-технічних працівників, які мають електротехнічну підготовку і пройшли перевірку знань у встановленому порядку;
   встановити такий порядок, щоб працівники, на яких покладено обов’язки з обслуговування електроустановок, вели ретельні спостереження за дорученим їм обладнанням і мережами – оглядом, перевіркою дії, випробуванням і вимірюванням.
     Розділ З НПАОП 40.1-1.21-98 визначає вимоги та обов’язки до працівників, відповідальних за безпеку робіт в електроустановках.
    Пунктом 3.2.9 НПАОП 40.1-1.21-98 передбачено, що списки працівників, які мають право на видачу нарядів, розпоряджень, керівників робіт, допускачів, а також переліки робіт, що виконуються за нарядами, розпорядженнями і в порядку поточної експлуатації, визначаються особою, відповідальною за електрогосподарство, і затверджуються керівником підприємства.
     Такі списки і переліки підлягають щорічному перегляду та поновному затвердженню.
    Відповідальність за організацію безпечної експлуатації електроустановок, що передбачено НПАОП 40.1-1.21-98 покладено на керівника підприємства.
  Крім цього, забороняється покладати на енергослужбу обов’язки, що не входять до її професійної компетенції.
    Питання підпорядкування електротехнічних працівників підприємства НПАОП 40.1-1.21 -98 не визначає.
   Також інформуємо, що листи міністерств та інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами та носять лише роз’яснювальний, інформаційний та рекомендаційний характер.

Заступник Голови                                                                                                І. Шумелюк

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5