Після проведення перевірки з охорони праці щодо роботи на вантажних кранах підприємство зобов’язали скласти інструкцію або Правила безпечного прибирання на мостовому крані.

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

         Після проведення перевірки з охорони праці щодо роботи на вантажних кранах підприємство зобов’язали скласти інструкцію або Правила безпечного прибирання на мостовому крані.
      Де можуть бути обумовлені такі вимоги? У результаті перегляду відповідних нормативних документів і НПАОП, крім слів «уборка і чистка», які повинен проводити кранівник, нічого не знайдено.
      Просимо роз’яснити, хто, крім кранівника, має право проводити прибирання? Чи повинен працівник, який прибирає, проходити навчання з охорони праці, оскільки це все ж таки робота на висоті, та й чи потрібно взагалі розробляти відповідну інструкцію або Правила безпечного прибирання на мостовому крані?

1 відп.

Видно всім

ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
ДЕПАРТАМЕНТУ НАГЛЯДУ В ПРОМИСЛОВОСТІ І НА ОБЄКТАХ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ
від 23.01.2017 № 738/5/5.2-ДП-17

     Державна служба України з питань праці розглянула звернення та повідомляє.

    Згідно   з    п. 7.4.1    Правил     будови    і    безпечної    експлуатації    вантажопідіймальних    кранів    (далі – НПАОП 0.00-1.01-07) суб’єкт господарювання, який експлуатує вантажопідіймальні крани, визначає порядок проведення періодичного технічного обслуговування, налагодження та ремонту вантажопідіймального крана відповідно до вимог настанови з експлуатації, організовує розроблення та затверджує інструкції з охорони праці для обслуговувального і ремонтного персоналу.

   Відповідно до п. 4.3.2 Положення про розробку інструкцій з охорони праці (НПАОП 0.00-4.15-98) перелік необхідних інструкцій розробляється на підставі затвердженого на підприємстві штатного розпису.

   Згідно з п. 1.3 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті (далі – НПАОП 0.00-1.15-07) до виконання робіт на висоті допускаються особи не молодше 18 років та які пройшли професійний добір, медичний огляд, спеціальне навчання та перевірку знань з охорони праці. Роботи на висоті виконуються за нарядом-допуском, форму якого наведено в додатку 2 НПАОП 0.00-1.15-07.

Директор департаменту Й. Радецький

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5