Нещасний випадок з адміністративно засудженим

+1
0
-1
Дано відповідь
Видно всім

Здрасьте, уважаемые.
Вот такая ситуация:
За мелкое хулиганство суд, руководствуясь ст. 173 кодекса про административные правонарушения, присудил нигде не работающему (и ранее судимому) гражданину 40 часов общественных работ. При этом, тот же суд выдал направление для выполнения работ на одно из коммунальных предприятий города. На территории предприятия в рабочее время административно осужденный гражданин получил травму (тяжелую).
Вопрос:
1. Подлежит ли данный случай расследованию и попадает ли он под действие “Порядка № 1232”?
2. Если да, то кто создает комиссию? (Областное управление Держпраци затруднилось с ответом и, сославшись на п. 36 Порядка, все сбросило на работодателя).
3. Кто подобный случай ставит на учет? (при положительном ответе на 1 вопрос).
4. Бывали ли прецеденты?

1 відп.

Видно всім

                                          ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
                                                   від 22.02.2018 № 1351/3/9.1-ДП-18
 
     Державна служба України з питань праці розглянула лист про надання роз’яснень щодо розслідування нещасних випадків, які трапляються під час відбування громадських робіт на виконання постанов суду про застосування адміністративного стягнення, та повідомляє.

     Згідно пункту 3.19 Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 19.03.2013 № 474/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.03.2013 за № 457/22989, власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом видається наказ або розпорядження про початок відбування порушником громадських робіт. У наказі (розпорядженні) повинно бути зазначено відомості про закріплення за порушником відповідальної особи, ознайомлення порушника із правилами техніки безпеки при виконанні стягнення. На строк громадських робіт власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом складається графік виходу на роботу особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт, у якому зазначаються час та місце відбування цих робіт.

     Враховуючи зазначене, та відповідно до вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі – Порядок), нещасний випадок, який стався під час відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, підлягає розслідуванню згідно з вимогами Порядку.

    Згідно з вимогами абзаців 7, 8 пункту 36 Порядку, у разі настання нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого рішення про утворення комісії та проведення його розслідування приймає територіальний орган Держпраці залежно від характеру і ступеня тяжкості травми.

     У разі ухвалення рішення про утворення комісії та проведення спеціального розслідування до складу спеціальної комісії входить представник підприємства, установи, організації, власник або уповноважені органи яких видали наказ або розпорядження про початок відбування порушником громадських робіт.

     Такі нещасні випадки беруться на облік підприємствами, установами, організаціями, де виконувалися громадські роботи.

     Водночас, у 2015-2018 роках нещасних випадків на виробництві зі вказаною категорією осіб Держпраці не зареєстровано.
 
Заступник Голови                                                                                                        І. Шумелюк

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5