Хто має право проводити обстеження будівель?

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

Хто має право проводити обстеження будівель відповідно до вимог “Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва”затвердженого постановою КМУ № 257 від 12.04.2017 та відповідно з вимогами ДСТУ-Н Б В.1.2-18:2016 «Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану»?

1 відп.

Видно всім

Власники або управителі об’єктів будівництва забезпечують поточний огляд і періодичне обстеження прийнятих в експлуатацію у встановленому законодавством порядку об’єктів протягом усього періоду їх існування та несуть відповідальність за їх експлуатацію. Обов’язковому обстеженню підлягають об’єкти, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, а також багатоквартирні житлові будинки незалежно від класу наслідків (відповідальності). У період між обстеженнями власники або управителі своїми силами чи із залученням інших суб’єктів господарювання забезпечують огляд об’єктів та вживають заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації (стаття 392 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
Тобто, будівлі підлягають як обстеженню (технічному), так й оглядам (загальним).
Обстеження (технічне) – комплекс заходів, спрямованих на встановлення технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта з метою визначення можливості або неможливості його надійної та безпечної експлуатації (п. 2 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 № 461, у редакції постанови КМУ від 08.09.2015 № 750, далі – Порядок № 461). Технічне обстеження проводиться суб’єктом господарювання, який має у своєму складі відповідних виконавців, або фізичною особою – підприємцем, які одержали відповідний кваліфікаційний сертифікат. Інформація про цих виконавців розміщується на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції (п. 10 Порядку № 461; п. 2 Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 № 257, далі – Порядок № 257). Порядок проведення обстеження визначає Порядок № 257, який конкретизує ДСТУ–Н Б В.1.2-18:2016 «Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану». За результатами обстеження Виконавець складає Звіт про проведення технічного обстеження або висновок (в залежності від обсягу обстеження та технічного завдання) (п. 10 Порядку № 461; п. 4.11 ДСТУ–Н Б В.1.2-18:2016).
Система огляду будівель включає проведення планових (сезонних, як правило, весіннього та осіннього) та позапланових оглядів. Огляд будівель здійснює утворена керівником підприємства, на балансі якого перебувають будівлі, комісія, до складу якої входять відповідальні особи за експлуатацію будівель та використовуване у будівлях виробниче обладнання (інженерні мережі), керівники підрозділів, які експлуатують будівлі.  За результатами огляду будівлі складається Акт (загального огляду).
Окрім того існує таке поняття як моніторинг – нагляд за технічним станом будівельного об’єкта, його частин, окремих конструкцій або основ з оцінюванням їх деформацій та несучої здатності, стійкості та придатності до експлуатації (додаток А ДБН В.1.2-5:2007 «Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів. Науково-технічний супровід будівельних об’єктів»).
Тобто, огляд будівель проводиться комісією підприємства, на балансі (власником) якого є ця будівля, а обстеження будівлі проводить представник спеціалізованих організацій (так званий Виконавець).

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5