Чи потрібен окремий інженер з ОП на малому підприємстві?

+1
0
-1
Вирішено
Видно всім

Маємо підприємство, що виконують монтажні роботи на висоті. Склад: директор, монтажники ліній зв’язку – 3 чол. Усі співробітники пройшли навчання з загального курсу ОП, пожежної безпеки, електробезпеки, правил виконання робіт на висоті, експлуатації електроінструмента.
Чи може бути в даному випадку суміщення посад інженера з ОП та директора? Чи потрібна окрема штатна одиниця – інженер з ОП?
Дякую.

1 відп.

Видно всім

Дане підприємство відноситься до суб’єкта мікропідприємництва (частина 3 статті 55 Господарського кодексу України). Керівник підприємства як роботодавець керує підприємством в межах статті 65 Господарського кодексу України.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, зокрема, «створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання».
Служба охорони  праці  створюється  на  підприємствах  з кількістю працюючих 50 і більше осіб. На підприємстві  з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби  охорони праці  можуть  виконувати  в  порядку сумісництва особи,  які мають відповідну підготовку. На підприємстві  з  кількістю  працюючих  менше  20  осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися  сторонні спеціалісти   на   договірних   засадах,   які   мають  відповідну підготовку  (п.1.4 Положення про службу охорони праці, НПАОП 0.00-4.35-04).
У даному випадку роботодавець (як відповідальна особа за функціонування системи управління охороною праці на підприємстві) може бути керівником служби з охорони праці, керівником виробничого підрозділу тощо та нести  передбачену чинним законодавством відповідальність.

#1

Будь ласка, увійдіть , або зареєструйтеся , щоб додати відповідь

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5