Харків задає тон руху за ризик-орієнтований підхід у системі безпеки та гігієни праці

«Розробка та впровадження систем менеджменту охорони праці на основі управління ризиками. Вимоги нового стандарту ISO 45001:2018» – семінар на таку тему відбувся на Харківщині за сприяння журналу «Охорона парці» та Головного управління Держпраці у Харківській області.

Відкрив зустріч і привітав учасників заходу начальник Головного управління Володимир Рожанський. Він зазначив, що впровадження ризик-орієнтованого підходу – це не лише виконання вимог законодавства ЄС щодо впровадження міжнародних стандартів з безпеки та гігієни праці. Це вимоги сучасного менеджменту на підприємствах, який спрямований на зменшення нещасних випадків та професійних захворювань, поліпшення умов праці та підвищення рівня безпеки промислового виробництва.

Примітно, що саме Харківщина стала одним з перших регіонів, бізнес-кола якого зацікавилися новим міжнародним стандартом у сфері безпеки та гігієни праці. Саме тому Академію управління ризиками в системах менеджменту при журналі «Охорона праці» представив міжнародний експерт, викладач і аудитор систем управління Віталій Цопа, який ознайомив аудиторію з особливостями впровадження нового безпекового стандарту та його відмінностями від попередньої редакції – OHSAS 18001.

Новинкою для нашої країни, але широко застосованим у Європі ризик-менеджментом зацікавилися не лише бізнес-кола. На Харківщині вперше в Україні ризик-орієнтовані підходи будуть запроваджуватись у наглядовій діяльності Державної служби України з питань праці, як це передбачено Концепцією реформування системи управління охороною праці в Україні.

Упевнений, що Головне управління Держпраці в області на чолі з його керівником Володимиром Рожанським успішно впорається із цим завданням і освоїть ази ризик-менеджменту та застосовуватиме його в своїй роботі. А згодом поширить свій досвід серед інших державних структур. Справа ця нелегка, але перший успішний крок уже зроблено разом із журналом «Охорона праці».

Семінар викликав неабиякий інтерес працеохоронної спільноти регіону, що підтверджує загальна кількість учасників семінару – понад 130 осіб з більш ніж 100 підприємств Харківщини. У заході також узяли участь представники Головного управління Держпраці у Харківській області.

Нижче читайте відгуки учасників, фахівців та керівників служб охорони праці підприємств та експертів з промислової безпеки регіону.

Дмитро Матвійчук, головний редактор журналу «Охорона праці»

Олег Сабада, інженер з охорони праці ПСП «Україна»

«Цікаво, змістовно. Система стандартів не нова, подобається викладач і його компетентність.»

Тетяна Олексієва, ТОВ «ЦС ТИСК ПЛЮС»

«Послухавши лектора, я оцінила його професіоналізм, досконале володіння питаннями саме щодо виявлення небезпек, оцінки ризиків і можливих запобіжних заходів. Я багато почерпнула з семінару. Дякую журналу «Охорона парці», який ми постійно читаємо, за проведений захід, якого в нас на Харківщині ще не було. Тепер наше головне завдання – запровадити цей проект у Харківській області, щоб наші підприємства були першими в освоєнні ризик-менеджменту.»

Олексій Халін, інженер з ОП

«Я не вперше беру участь у таких семінарах. Був у листопаді минулого року в Києві на заняттях, які проводила Академія управління ризиками в системах менеджменту при журналі «Охорона праці». Було дуже цікаво і дуже сподобалось. Тепер хотів дізнатися про відмінності між стандартами OHSAS 18001 і ISO 45001:2018. І отримав потрібну мені інформацію про новий стандарт у сфері безпеки та гігієни праці.»

Надія Мерзлякова, ТОВ «Зачепилівське ХПП»

«Семінар цікавий, виправдав очікування, усе добре. Навіть краще, ніж сподівався.»

Людмила Тугова, інженер з ОП ЧАО «Харківський автогенний завод»

«Я представляю підприємство, яке виготовляє технічний та медичний газ. Ми є частиною міжнародної компанії, підрозділи якої розташовані в усьому світі. Про оцінку ризиків і про боротьбу з втратами знаємо не з чуток. Доводиться працювати з цими питаннями на вимогу іноземних партнерів. Проте одна справа – читати про оцінку ризиків сухі статті, а зовсім інша – почути про це наживо, коли все супроводжують доступними прикладами. Ось це головне. Так, інформації багато, дещо нашаровується, але згодом все стає на свої місця.»

Оксана Соляннік, начальник відділу охорони праці ТОВ «Фармацевтична компанія Здоров’я»

«Мені було дуже цікаво та корисно.»

Марина Лисенко, директор ТОВ «Новатор-сервіс ЦОП»

«Семінар був цікавим і корисним. Журнал «Охорона праці» виправдав очікування. Цопа Віталій – профі.
Маємо надію, що цей стандарт буде впроваджено в Україні. Тому що він потрібен передусім нашим людям, які працюють на підприємствах. Будемо впроваджувати його в себе і розвивати.»

Олена Пономаренко, начальник відділу охорони праці КП «Харківський метрополітен»

«Ми працюємо з ризиками в себе на підприємстві, але що це і є справжнє управління ризиками – так ще говорити зарано. Ми застосовуємо ризик-орієнтовані підходи, зокрема під час написання інструкцій з ОП. Давно бачили рекламу Академії управління ризиками в системах менеджменту при журналі «Охорона праці» і хочемо навчатися на ваших модулях. І те, що ви проводите семінар на Харківщині, підштовхує нас до цього. Усе дуже цікаво, усе сподобалось. Не хочемо зупинятись на цьому, хочемо йти далі.»

president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5