Анонси


Немає завдань, які неможливо виконати

Кардинальне оновлення нормативно-правової бази з охорони праці та запровадження ризик-орієнтованого підходу в управління охороною праці на всіх рівнях – головні завдання Держпраці на 2016 рік.

Безпека та якість у системах менеджменту: ISO 9001:2015

Протягом 2016 року в нашому журналі буде опубліковано цикл статей, у яких докладно розповідатиметься про створення та розвиток міжнародних стандартів у галузі систем менеджменту, їх зміст та вимоги, а також висвітлюватимуться питання якості, екології, гігієни та безпеки праці, енергоспоживання у світлі вимог відповідних міжнародних стандартів ISO як кращих світових практик.
У даній публікації розглядається базова концепція систем менеджменту, розповідається про розвиток систем менеджменту якості та нову редакцію стандарту ISO 9001:2015.

Кому що винен… виконую

Про посадові інструкції та місце охорони праці в них. Як правильно розподілити коло обов’язків з охорони праці.

Оцінюємо систему безпеки праці

Проголошений Україною європейський вектор розвитку, безумовно, суттєво вплине в тому числі на сферу охорони праці. І, можливо, невдовзі інспекторів Держпраці залучатимуть до перевірок упровадження ризик-орієнтованого підходу на підприємствах, який є основою європейської системи безпеки праці. Розглянемо показники, за якими можна визначити результативність системи управління гігієною та безпекою праці організації.

Від компенсацій до профілактики: європейський шлях для України

У Європейському агентстві з безпеки праці та охорони здоров’я на робочих місцях (EU-OSHA) порахували, що повернення інвестицій у розвиток OSH-систем оцінюється у 12 євро прибутку на кожен євро інвестицій.

Ризик-орієнтований підхід в Україні

Про передумови та перспективи впровадження принципів ризик-орієнтованого підходу в національне законодавство про охорону праці.

Перше засідання колегії Держпраці

Погашення заборгованості підприємств із заробітної плати, боротьба з нелегальною зайнятістю та дотримання трудових прав учасників АТО – такі першочергові завдання поставив перед Державною службою України з питань праці міністр соціальної політики Павло Розенко.

Формуємо працеохоронний світогляд

Підходи до організації самостійної та позааудиторної роботи студентів під час вивчення дисциплін комплексу «Охорона праці».

Отруєння ртуттю

Ртуть, яка застосовується в технологічних процесах, становить небезпеку не тільки для працівників підприємств, але й для жителів навколишніх населених пунктів. У статті йдеться про види та ознаки ртутних інтоксикацій, а також про надання медичної допомоги потерпілим.


Актуальні теми

Щоб отримувати журнал щомісяця – скачай картку передплатника тут


Запрошуємо на конференцію!

18–19 травня 2016 р. в Києві відбудеться ІV Міжнародна науково-практична конференція. Тема нашого дводенного заходу залишається незмінною: «УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ В СИСТЕМАХ МЕНЕДЖМЕНТУ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ».
Реєстраційний внесок до 30 квітня складає 2400 грн. без оплати проїзду та проживання. Пізніше – дорожче! Внесок складатиме 2940 грн.
Вчасно зареєструйтесь, і Ви зекономите кошти власного підприємства!
Реєстрація учасників проводиться за телефоном (044) 559-19-51 та (044) 558-74-27.
Нагадуємо, що конференція відбудеться у готелі «Братислава», вул. Малишка, 1 (проїзд до ст. метро «Дарниця»).


Триває конкурс дитячого малюнка!


ОРГАНІЗАЦІЯ КОНКУРСУ
Конкурс складається з двох етапів:
• перший (відбіркові регіональні тури) – січень-лютий 2016 року;
• другий (фінал) – квітень 2016 року.


УМОВИ УЧАСТІ В КОНКУРСІ
До участі в конкурсі запрошуються учні середніх загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів трьох вікових груп;
Тематика конкурсних робіт – сфера охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечне ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті.

ПЕРШИЙ ЕТАП
Конкурсні роботи для підбиття підсумків першого етапу конкурсу на регіональних рівнях надсилаються учасниками до управлінь Держпраці не пізніше 15 лютого 2016 року.
Автори робіт, які посіли перше місце у відбіркових регіональних турах, стають лауреатами конкурсу.

ДРУГИЙ ЕТАП (ФІНАЛ)
Фінал конкурсу організовується ДП «Редакція журналу «Охорона праці» в період з 1 по 28 квітня 2016 року.

Більш детальну інформацію можна отримати тут


Напередодні новорічних свят у редакції журналу відбувся розіграш призів серед читачів, які передплатили наше видання в період з 1 вересня до 25 грудня 2015 року.
За цей час до редакції надійшло 196 передплатних карток.
Головний приз акції – планшет – отримало ДП «Херсонський морський торговельний порт». Ще два призи – електронна книга та USB-флеш-накопичувач – надійдуть до ПрАТ «ВО «Стальканат-Сілур» (філія «Одесліфт») та Миколаївського ЕТЦ.
Інші учасники акції одержали заохочувальні призи (усього 193 одиниці): чашки, футболки, кепки з логотипом журналу, планінги, настінні календарі, блокноти, комплекти журналів реєстрації, «Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», книги «Гігієна праці та виробнича санітарія», альбоми «Електробезпека» та «Перша медична допомога» тощо.
Редакція журналу цінує кожного свого читача, ми й надалі публікуватимемо для вас корисну та практичну інформацію, що стосується сфери охорони праці.

Журнал «Охорона праці» – надійне джерело фахових знань, які стануть вам у пригоді кожного дня!


Передплатна акція від журналу «Охорона праці»

Шановні читачі!
З 1 вересня до 11 грудня передплатіть журнал «Охорона праці» на 2016 рік та отримайте один із цінних призів.
Для того щоб взяти участь у розіграші, вам необхідно:
– передплатити журнал до 11 грудня 2015 року;
– надіслати копію абонемента про передплату до редакції не пізніше 18 грудня.

На абонементі обов’язково вказати контактний номер телефону.
Поштова адреса: 02100, м. Київ, вул. Попудренка 10/1, ДП «Редакція журналу «Охорона праці».
Електронна адреса: peredplata.op@gmail.com
Передплатити журнал ви можете в редакції, зателефонувавши за номером: (044) 559 19 51 або в найближчому поштовому відділенні.

Призи*:
I місце – планшет ( у разі передплати від п’яти примірників на місяць)
II місце – електронна книга (у разі передплати від двох до чотирьох примірників на місяць)
III місце – флеш-накопичувач (у разі передплати одного примірника на місяць)

Заохочувальні призи: чашка, футболка, кепка із логотипом журналу
*Отримання призу передбачає сплату 1 грн.

Розіграш призів відбудеться 25 грудня 2015 року!


Підсумки передплатної акції від журналу «Охорона праці»

В результаті розіграшу, який відбувся 16 липня поточного року в редакції журналу, було визначено переможців передплатної акції на II півріччя 2015 р. Нагадаємо, що зазначена акція  тривала в період з 1 травня по 30 червня. Головний приз акції – планшет – отримало ПАТ «Запоріжгаз». Ще два призи, електронну книгу та USB-флеш-накопичувач, надіслано, відповідно, до Донецького ЕТЦ та Мостиського прикордонного загону.


Проект програми літнього семестру

«АКАДЕМІЯ СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ ГІГІЄНИ ТА БЕЗПЕКИ ПРАЦІ» при редакції журналу «Охорона праці»

Упродовж останніх трьох років журнал популяризує тему управління ризиками в охороні праці через велику кількість статей та організацію конференцій. Так, у травні журнал з успіхом провів ІІІ Національну науково-практичну конференцію «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки». На численні побажання учасників до резолюції конференції було включено рекомендації для редакції журналу щодо надання можливості міжнародним та національним експертам у максимально повному обсязі поділитися знаннями з системного менеджменту, управління ризиками та досвідом їх практичного застосування у сфері забезпечення безпеки праці на підприємстві.


ДЛЯ САЙТА _ 28 квітняРедакція журналу “Охорона праці” вітає усіх своїх передплатників, друзів, колег та соціальних партнерів з професійним святом – Всесвітнім днем охорони праці!


Охорона праці очима дітей Переможців названо
Журі з організації та проведення фінального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» визначило кращі роботи в трьох вікових категоріях.


З Новим 2015 роком

Шановні читачі!
Щиро вітаю вас з Новим 2015 роком і Різдвом Христовим!
Минулий рік був не з простих в історії України, але ми гідно впоралися з багатьма негараздами, які спіткали нашу Батьківщину. Тож нехай 2015-й буде роком відродження
економічної могутності нашої держави, її політичного та культурного підйому, завдяки якому Україна посяде чільне місце серед країн Європи та світу.
Мирного неба, вірних друзів, добробуту родинам та міцного здоров’я нам і нашим дітям!
 

Головний редактор                                         Дмитро Матвійчук


конкурс «Об’єктивний фотооб’єктив»

Будьте веселими, живими та здоровими!
Протягом усього 2014 року учасники конкурсу «Об’єктивний фотооб’єктив» тренувалися у вигадуванні дотепних, оригінальних, злободенних,
У змаганні дотепників встигли взяти участь близько 150 осіб. Особливу активність проявили: Микола Гончаренко (інженер з охорони праці, Херсонська обл.), Ірина Доросевич (інженер, м. Сімферополь), Володимир Дрозд (начальник служби охорони праці, м. Вольногорск), Вікторія Швецова (викладач дисципліни «Охорона праці», м. Люботин) і багато інших. Тексти вигадували поодинці, родинами, цехами, управліннями та навіть цілими підприємствами.потішних підписів до комічних фотоілюстрацій на тему охорони праці в рубриці «Демотиватор місяця». Враховуючи бурхливу літературну діяльність наших читачів, як нинішніх, так і потенційних, членам журі було непросто визначити переможців конкурсу.
Ніна Радчук, бухгалтер Великоолександрівського міжрайонного управління ПАТ «Херсонгаз», яка посіла за підсумками конкурсу 3-е місце, так і заявила: мовляв, представляю ціле підприємство, оскільки брали участь у конкурсі всім колективом. Таким чином, за підпис до фото в журналі № 8:
Ні в одній країні світу
На лоні природи
Не побачите ви баню
Прямо на роботі –
передаємо приз у вигляді річної передплати на наш журнал усім працівникам підприємства.
2-е місце та мобільний телефон здобув приватний підприємець Юрій Тураш. Добре, що приватний – приз ділити не треба. Звичайно, журі виходило не з цього, воно просто гідно оцінило іронічний та, якщо можна так сказати, ароматичний, підпис до фотознімка в журналі № 12: «Так, я радив тобі зануритися з головою в роботу. Але ж я не знав, що ти асенізатором працюєш».
Ну а найкоштовніший приз – смартфон – за 1-е місце в конкурсі головний редактор нашого журналу Дмитро Матвійчук напередодні Нового року урочисто вручив сценаристові дистанційних навчальних курсів компанії «Техноматика» Світлані Семенюк із м. Чернігова. Її віршований опус:
Віра – то велика сила:
Здіймає вгору, наче крила.
Але ж монашки не лелеки,
Тож вірте в заходи безпеки!
до фото в № 10 журналу виявився найпереконливішим. І насправді, якби кожний із нас вірив у правила безпеки та дотримувався їх, як заповідей Христових, до нульового травматизму було б рукою подати.
За словами Світлани, вона не вперше складає оригінальні та забавні вірші. Ними вона часто дивує родичів і друзів під час святкових подій. Про конкурс довідалася випадково. У кабінеті одного із замовників компанії побачила розкритий журнал з курйозною фотографією. От і вирішила придумати що-небудь кумедне, щоб люди з роботи верталися веселими, а головне – живими та здоровими.
«Від нового року, – сказала вона, – завжди чекаєш чогось нового. І от сюрприз. Спасибі журналу за конкурс. І за можливість подивитись на тему безпеки праці під незвичним кутом зору. Конкурсні фото – кумедні, але вони також про те, як важливо дотримуватися «нудних» правил, щоб не нашкодити собі та оточуючим. Бажаю всім нам уникати травмонебезпечних ситуацій, а журналу – талановитих авторів і вдумливих читачів.
Що ж, авторам і читачам ми завжди раді та сподіваємося, що їх кількість буде збільшуватися всупереч усім напастям. Надію дає вже те, що за першість у конкурсі боролися не лише фахівці, які мають пряме відношення до охорони праці, але й люди різних професій. Воно й правильно, адже, по-перше, незалежно від наших бажань, усі ми так чи інакше задіяні в системі безпеки, якщо не праці, то життєдіяльності. А по-друге, за допомогою конкурсу нам вдалося захопити людей, які ще вчора, можливо, не здогадувалися про існування охорони праці. А це, власне, і є над завданням журналу.


конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

Увага! Конкурс!

Кабінет Міністрів України скорочує кількість контролюючих органів. Потрапила під реорганізацію й Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України.

Дуже не хотілося б, щоб реформа державного управління негативно позначилася на хорошому проекті, який от уже чотири роки реалізується в Україні з ініціативи Держгірпромнагляду. Йдеться про конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Його мета – звернути увагу суспільства, у тому числі й молоді, на існуючі проблеми у сфері охорони праці, а також популяризувати превентивні заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Хороша справа повинна мати продовження. Тому редакція журналу «Охорона праці» взяла на себе зобов’язання з проведення цього конкурсу в 2015 р. Він буде проходити у два етапи: перший (відбірковий) відбудеться на регіональному рівні в січні-березні 2015 р., другий (фінальний) – у квітні 2015 р. Саме тоді й будуть визначені переможці в трьох вікових групах учасників.

Пропонуємо всім зацікавленим сторонам взяти участь у конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» і фінансово підтримати його проведення.

З умовами конкурсу можна ознайомитися тут


електронний Клуб журналу «Охорона праці»

Шановні читачі!

Відтепер журнал «Охорона праці» повідомлятиме вам новини частіше, ніж раз на місяць. Прагнучи бути більш оперативними, корисними й доступними, ми створили електронний Клуб журналу «Охорона праці». Щоб зареєструватися в ньому, потрібно заповнити анкету на сайті журналу та надіслати її на нашу електронну адресу ( mail@ohoronapraci.kiev.ua), позначивши в темі листа: Клуб журналу «Охорона праці».

Крім новин, ви як учасники Клубу регулярно одержуватимете на свою електронну пошту багато іншої корисної інформації: зокрема коментарі до нових НПАОП, відповіді фахівців на актуальні запитання, анонси цікавих матеріалів тощо.

Надсилайте також запитання, на які ви б хотіли отримати відповідь, пишіть про свої професійні проблеми, пропонуйте теми для публікацій у журналі.

З повагою до всіх наших читачів,

колектив журналу «Охорона праці»


Увага! Для передплатників Донетчини та Луганщини.

Для передплатників Донетчини та ЛуганщиниДля передплатників Донетчини та Луганщини 2


president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5