Анонси


«Ти в нас охорона праці, от ти нею й займайся»

Про те, яким чином раз по раз відбувається зниження статусу служби охорони праці, а також про унікальні професійні якості, якими мають володіти керівник і спеціаліст цієї служби, – читайте у статті.

Економічні аспекти оцінювання ризиків

Про впровадження прогресивної системи оцінювання ризиків як моделі раціонального вкладення коштів в ефективні та результативні заходи з охорони праці для бізнесу.

Розповідає експерт

Про приїзд до України Екехарда Бауера, міжнародного експерта з питань якості, ризик-менеджменту, систем управління охороною праці, провідного аудитора, виконавчого віце-президента Quality Austria, і його виступ у ТОВ УЦ «Новатор» наш журнал писав у № 9/2015. У цьому інтерв’ю з експертом – більш докладно про те, як побудована і працює європейська модель охорони праці.

Сім «Золотих правил» НАК «Нафтогаз України»

Про впровадження новітніх міжнародних систем управління охороною праці в нафтогазовому комплексі.
Стаття присвячена аналізу семи «Золотих правил» управління охороною праці, які впроваджуються в країнах Європейського Союзу, та Zero Accident – нульового травматизму на виробництві. Запропоновано кроки (шляхи та заходи) з впровадження передового міжнародного досвіду на підприємствах нафтогазового комплексу України для створення безпечних і здорових умов праці.

Уроки державної мови: стандарт термінів з охорони праці

Остання редакція ДСТУ остаточно «поховала» термін «промислова безпека» та замінила «управління охороною праці» на «керування охороною праці».

Підприємствам на замітку

Про переваги та етапи проведення дистанційного навчання з питань охорони праці на ДП «Головний навчально-методичний центр Держпраці».

«Священні корови» України

Якщо не можна, але дуже кортить, то можна.
Шолом-Алейхем

Людина понад усе

В основі міжнародних стандартів на системи управління якістю, екологією та охороною праці перебуває людина, а не система, як вбачають численні вітчизняні менеджери. І чим скоріше ми зрозуміємо, що і як потрібно змінювати в національних системах управління, тим більше шансів, що українські підприємства стануть конкурентоспроможними в Європейському союзі.

Больові точки гігієни праці

Фахівці медицини праці сформулювали вісім найгостріших проблем, які необхідно вирі­шити у процесі передачі функцій гігієни праці новоствореній Державній службі України
з питань праці.


Актуальні теми

Щоб отримувати журнал щомісяця
– скачай картку передплатника тут


XIV МІЖНАРОДНИЙ ПРОМИСЛОВИЙ ФОРУМ – 2015
24 – 27 листопада

Найбільша промислова виставка в Україні!
Запрошуємо відвідати виставки за напрямами, що вас цікавлять.
Захід стане чудовою ареною для ознайомлення з устаткованням, а також для проведення переговорів і укладення контрактів.

Переглянути відео

Тел./факс: (044) 201-11-56, 201-11-65
e-mail: maria@iec-expo.com.ua, is@iec-expo.com.ua
Сайт : iec-expo.com.ua
Міжнародний виставковий центр
м. Київ, Броварський проспект, 15, метро «Лівобережна»


Міжнародна науково-практична конференція
«Енергозбереження, енергоефективність та енергоаудит в Україні»

21-22 жовтня 2015 року відбудеться Міжнародна науково-практична конференціїя «Енергозбереження, енергоефективність та енергоаудит в Україні».
Організатор заходу: Торгово-промислова палата України за інформаційної підтримки журналу «Охорона праці».
Місце проведення: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33
Конференц-зал: «Колізей»
На конференції планується вперше комплексно розглянути питання, що пов’язані з проблемами реалізації Європейських директив в Україні відповідно до Договору про асоціацію між Україною та ЄС. Насамперед увазі її учасників будуть запропоновані доповіді фахівців про Міжнародні стандарти у сфері енергоменеджменту (стандарт ISO 50001:2011) і вимоги українського законодавства в сфері енергозбереження та енергоаудиту.
Крім цього, провідні фахівці та вчені презентують низку перспективних розробок, спрямованих на енергозбереження та підвищення енергоефективності, які можуть зацікавити представників різних галузей промисловості, будівництва та комунального господарства.
До участі в заході запрошуються керівники асоціацій, об’єднань, відповідальні та профільні фахівці промислових підприємств, наукових та проектних установ і організацій, регіональних енергетичних служб, представники малого та середнього бізнесу.

Детальніше: http://www.ucci.org.ua/evntools/description.php?e_id=1420&lang=ukr


Передплатна акція від журналу «Охорона праці»

Шановні читачі!
З 1 вересня до 11 грудня передплатіть журнал «Охорона праці» на 2016 рік та отримайте один із цінних призів.
Для того щоб взяти участь у розіграші, вам необхідно:
– передплатити журнал до 11 грудня 2015 року;
– надіслати копію абонемента про передплату до редакції не пізніше 18 грудня.

На абонементі обов’язково вказати контактний номер телефону.
Поштова адреса: 02100, м. Київ, вул. Попудренка 10/1, ДП «Редакція журналу «Охорона праці».
Електронна адреса: peredplata.op@gmail.com
Передплатити журнал ви можете в редакції, зателефонувавши за номером: (044) 559 19 51 або в найближчому поштовому відділенні.

Призи*:
I місце – планшет ( у разі передплати від п’яти примірників на місяць)
II місце – електронна книга (у разі передплати від двох до чотирьох примірників на місяць)
III місце – флеш-накопичувач (у разі передплати одного примірника на місяць)

Заохочувальні призи: чашка, футболка, кепка із логотипом журналу
*Отримання призу передбачає сплату 1 грн.

Розіграш призів відбудеться 25 грудня 2015 року!


Підсумки передплатної акції від журналу «Охорона праці»

В результаті розіграшу, який відбувся 16 липня поточного року в редакції журналу, було визначено переможців передплатної акції на II півріччя 2015 р. Нагадаємо, що зазначена акція  тривала в період з 1 травня по 30 червня. Головний приз акції – планшет – отримало ПАТ «Запоріжгаз». Ще два призи, електронну книгу та USB-флеш-накопичувач, надіслано, відповідно, до Донецького ЕТЦ та Мостиського прикордонного загону.


Проект програми літнього семестру

«АКАДЕМІЯ СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ ГІГІЄНИ ТА БЕЗПЕКИ ПРАЦІ» при редакції журналу «Охорона праці»

Упродовж останніх трьох років журнал популяризує тему управління ризиками в охороні праці через велику кількість статей та організацію конференцій. Так, у травні журнал з успіхом провів ІІІ Національну науково-практичну конференцію «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки». На численні побажання учасників до резолюції конференції було включено рекомендації для редакції журналу щодо надання можливості міжнародним та національним експертам у максимально повному обсязі поділитися знаннями з системного менеджменту, управління ризиками та досвідом їх практичного застосування у сфері забезпечення безпеки праці на підприємстві.


УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ В СИСТЕМАХ МЕНЕДЖМЕНТУ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИКонференція відбулась!

ІІІ Національна науково-практична конференція

«Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки»

 


УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ В СИСТЕМАХ МЕНЕДЖМЕНТУ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ«УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ В СИСТЕМАХ МЕНЕДЖМЕНТУ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ»
ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ!
19-20 травня 2015 року у Києві відбудеться III Національна науково-практична конференція

Програма конференції


ДЛЯ САЙТА _ 28 квітняРедакція журналу “Охорона праці” вітає усіх своїх передплатників, друзів, колег та соціальних партнерів з професійним святом – Всесвітнім днем охорони праці!


Охорона праці очима дітей Переможців названо
Журі з організації та проведення фінального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» визначило кращі роботи в трьох вікових категоріях.


З Новим 2015 роком

Шановні читачі!
Щиро вітаю вас з Новим 2015 роком і Різдвом Христовим!
Минулий рік був не з простих в історії України, але ми гідно впоралися з багатьма негараздами, які спіткали нашу Батьківщину. Тож нехай 2015-й буде роком відродження
економічної могутності нашої держави, її політичного та культурного підйому, завдяки якому Україна посяде чільне місце серед країн Європи та світу.
Мирного неба, вірних друзів, добробуту родинам та міцного здоров’я нам і нашим дітям!
 

Головний редактор                                         Дмитро Матвійчук


конкурс «Об’єктивний фотооб’єктив»

Будьте веселими, живими та здоровими!
Протягом усього 2014 року учасники конкурсу «Об’єктивний фотооб’єктив» тренувалися у вигадуванні дотепних, оригінальних, злободенних,
У змаганні дотепників встигли взяти участь близько 150 осіб. Особливу активність проявили: Микола Гончаренко (інженер з охорони праці, Херсонська обл.), Ірина Доросевич (інженер, м. Сімферополь), Володимир Дрозд (начальник служби охорони праці, м. Вольногорск), Вікторія Швецова (викладач дисципліни «Охорона праці», м. Люботин) і багато інших. Тексти вигадували поодинці, родинами, цехами, управліннями та навіть цілими підприємствами.потішних підписів до комічних фотоілюстрацій на тему охорони праці в рубриці «Демотиватор місяця». Враховуючи бурхливу літературну діяльність наших читачів, як нинішніх, так і потенційних, членам журі було непросто визначити переможців конкурсу.
Ніна Радчук, бухгалтер Великоолександрівського міжрайонного управління ПАТ «Херсонгаз», яка посіла за підсумками конкурсу 3-е місце, так і заявила: мовляв, представляю ціле підприємство, оскільки брали участь у конкурсі всім колективом. Таким чином, за підпис до фото в журналі № 8:
Ні в одній країні світу
На лоні природи
Не побачите ви баню
Прямо на роботі –
передаємо приз у вигляді річної передплати на наш журнал усім працівникам підприємства.
2-е місце та мобільний телефон здобув приватний підприємець Юрій Тураш. Добре, що приватний – приз ділити не треба. Звичайно, журі виходило не з цього, воно просто гідно оцінило іронічний та, якщо можна так сказати, ароматичний, підпис до фотознімка в журналі № 12: «Так, я радив тобі зануритися з головою в роботу. Але ж я не знав, що ти асенізатором працюєш».
Ну а найкоштовніший приз – смартфон – за 1-е місце в конкурсі головний редактор нашого журналу Дмитро Матвійчук напередодні Нового року урочисто вручив сценаристові дистанційних навчальних курсів компанії «Техноматика» Світлані Семенюк із м. Чернігова. Її віршований опус:
Віра – то велика сила:
Здіймає вгору, наче крила.
Але ж монашки не лелеки,
Тож вірте в заходи безпеки!
до фото в № 10 журналу виявився найпереконливішим. І насправді, якби кожний із нас вірив у правила безпеки та дотримувався їх, як заповідей Христових, до нульового травматизму було б рукою подати.
За словами Світлани, вона не вперше складає оригінальні та забавні вірші. Ними вона часто дивує родичів і друзів під час святкових подій. Про конкурс довідалася випадково. У кабінеті одного із замовників компанії побачила розкритий журнал з курйозною фотографією. От і вирішила придумати що-небудь кумедне, щоб люди з роботи верталися веселими, а головне – живими та здоровими.
«Від нового року, – сказала вона, – завжди чекаєш чогось нового. І от сюрприз. Спасибі журналу за конкурс. І за можливість подивитись на тему безпеки праці під незвичним кутом зору. Конкурсні фото – кумедні, але вони також про те, як важливо дотримуватися «нудних» правил, щоб не нашкодити собі та оточуючим. Бажаю всім нам уникати травмонебезпечних ситуацій, а журналу – талановитих авторів і вдумливих читачів.
Що ж, авторам і читачам ми завжди раді та сподіваємося, що їх кількість буде збільшуватися всупереч усім напастям. Надію дає вже те, що за першість у конкурсі боролися не лише фахівці, які мають пряме відношення до охорони праці, але й люди різних професій. Воно й правильно, адже, по-перше, незалежно від наших бажань, усі ми так чи інакше задіяні в системі безпеки, якщо не праці, то життєдіяльності. А по-друге, за допомогою конкурсу нам вдалося захопити людей, які ще вчора, можливо, не здогадувалися про існування охорони праці. А це, власне, і є над завданням журналу.


конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

Увага! Конкурс!

Кабінет Міністрів України скорочує кількість контролюючих органів. Потрапила під реорганізацію й Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України.

Дуже не хотілося б, щоб реформа державного управління негативно позначилася на хорошому проекті, який от уже чотири роки реалізується в Україні з ініціативи Держгірпромнагляду. Йдеться про конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Його мета – звернути увагу суспільства, у тому числі й молоді, на існуючі проблеми у сфері охорони праці, а також популяризувати превентивні заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Хороша справа повинна мати продовження. Тому редакція журналу «Охорона праці» взяла на себе зобов’язання з проведення цього конкурсу в 2015 р. Він буде проходити у два етапи: перший (відбірковий) відбудеться на регіональному рівні в січні-березні 2015 р., другий (фінальний) – у квітні 2015 р. Саме тоді й будуть визначені переможці в трьох вікових групах учасників.

Пропонуємо всім зацікавленим сторонам взяти участь у конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» і фінансово підтримати його проведення.

З умовами конкурсу можна ознайомитися тут


електронний Клуб журналу «Охорона праці»

Шановні читачі!

Відтепер журнал «Охорона праці» повідомлятиме вам новини частіше, ніж раз на місяць. Прагнучи бути більш оперативними, корисними й доступними, ми створили електронний Клуб журналу «Охорона праці». Щоб зареєструватися в ньому, потрібно заповнити анкету на сайті журналу та надіслати її на нашу електронну адресу ( mail@ohoronapraci.kiev.ua), позначивши в темі листа: Клуб журналу «Охорона праці».

Крім новин, ви як учасники Клубу регулярно одержуватимете на свою електронну пошту багато іншої корисної інформації: зокрема коментарі до нових НПАОП, відповіді фахівців на актуальні запитання, анонси цікавих матеріалів тощо.

Надсилайте також запитання, на які ви б хотіли отримати відповідь, пишіть про свої професійні проблеми, пропонуйте теми для публікацій у журналі.

З повагою до всіх наших читачів,

колектив журналу «Охорона праці»


Увага! Для передплатників Донетчини та Луганщини.

Для передплатників Донетчини та ЛуганщиниДля передплатників Донетчини та Луганщини 2


president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5