Анонси


Свято з присмаком безнадії

Нинішній День шахтаря працівники вугільної галузі навряд чи відзначатимуть зі святковим і піднесеним настроєм. Швидше – із занепокоєнням та тривогою. На проблеми, які сьогодні найбільше турбують гірників, на спробу Міненерговугілля реформувати галузь та на те, якою має бути енергетична незалежність держави, – погляд вільних вугільних профспілок.

Схема розвитку нещасного випадку: усуваємо людський чинник

У статті розглянуто ризик-орієнтований підхід до розслідування нещасних випадків на виробництві та подано схему розвитку нещасних випадків.

Емоційне вигорання як профзахворювання

Яким професійним ризикам піддаються представники професій, основою для яких
є юридичні знання? Яких заходів слід уживати, аби мінімізувати негативний вплив різних шкідливих чинників на стан здоров’я цієї доволі чисельної групи переважно державних службовців та працівників правоохоронних органів?

Чим закінчиться тиша?

Традиція на те вона й традиція, що її потрібно дотримуватися. Регулярно. Раз на місяць, наприклад. Або раз на рік.

Про нову редакцію Правил безпеки систем газопостачання

Основна мета нових Правил полягає в тому, що відповідальність за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами несе власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Його обов’язком є забезпечення утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України.

Вадим ГУДОШНИК: «В експертно-технічних організацій залишилося півроку, щоб пройти процедуру акредитації в НААУ й таким чином забезпечити своє майбутнє»

На початку червня до редакції нашого журналу надійшов лист від Дніпропетровської обласної організації роботодавців експертних та інспекційних організацій, у якому повідомляється, власне, про створення цієї структури та про ті завдання, які вона перед собою ставить. Зокрема, організація має намір «представляти й захищати інтереси своїх членів, а також консолідувати їхні дії для посилення впливу на процес формування соціально-економічної політики, вдосконалення соціально-трудових відносин» тощо. Прокоментувати викладені в листі цілі й завдання нової громадської організації ми попросили голову її ради, генерального директора ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Товариство технічного нагляду ДІЕКС» Вадима Гудошника.

Ох і важка ця робота – доводити, що ти потерпілий

Розповідь про те, як потерпілому часом буває складно підтвердити факт нещасного випадку на виробництві та зобов’язати Фонд соціального страхування прийняти до виконання акт за формою Н-1.

Добре слово й кішці приємне

Як мотивувати персонал до виконання вимог безпеки та активної праці, якщо підприємство відчуває дефіцит фінансових ресурсів? Відповідь: стати соціально відповідальною компанією.

Ризик – шляхетна справа? Тільки не на робочому місці!

Погляд власкора журналу на ІІІ Національну науково-практичну конференцію «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки» через об’єктив відеокамери.


Актуальні теми

Щоб отримувати журнал щомісяця
– скачай картку передплатника тут


Підсумки передплатної акції від журналу «Охорона праці»

В результаті розіграшу, який відбувся 16 липня поточного року в редакції журналу, було визначено переможців передплатної акції на II півріччя 2015 р. Нагадаємо, що зазначена акція  тривала в період з 1 травня по 30 червня. Головний приз акції – планшет – отримало ПАТ «Запоріжгаз». Ще два призи, електронну книгу та USB-флеш-накопичувач, надіслано, відповідно, до Донецького ЕТЦ та Мостиського прикордонного загону.


Проект програми літнього семестру

«АКАДЕМІЯ СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ ГІГІЄНИ ТА БЕЗПЕКИ ПРАЦІ» при редакції журналу «Охорона праці»

Упродовж останніх трьох років журнал популяризує тему управління ризиками в охороні праці через велику кількість статей та організацію конференцій. Так, у травні журнал з успіхом провів ІІІ Національну науково-практичну конференцію «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки». На численні побажання учасників до резолюції конференції було включено рекомендації для редакції журналу щодо надання можливості міжнародним та національним експертам у максимально повному обсязі поділитися знаннями з системного менеджменту, управління ризиками та досвідом їх практичного застосування у сфері забезпечення безпеки праці на підприємстві.


УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ В СИСТЕМАХ МЕНЕДЖМЕНТУ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИКонференція відбулась!

ІІІ Національна науково-практична конференція

«Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки»

 


УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ В СИСТЕМАХ МЕНЕДЖМЕНТУ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ«УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ В СИСТЕМАХ МЕНЕДЖМЕНТУ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ»
ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ!
19-20 травня 2015 року у Києві відбудеться III Національна науково-практична конференція

Програма конференції


ДЛЯ САЙТА _ 28 квітняРедакція журналу “Охорона праці” вітає усіх своїх передплатників, друзів, колег та соціальних партнерів з професійним святом – Всесвітнім днем охорони праці!


Охорона праці очима дітей Переможців названо
Журі з організації та проведення фінального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» визначило кращі роботи в трьох вікових категоріях.


Передплатіть журнал на друге півріччя та візьміть участь у розіграші призів
До кожного номера журналу ви отримаєте додаток з новими актуальними нормативно-правовими документами з промислової безпеки, охорони праці та офіційними коментарями до них.


З Новим 2015 роком

Шановні читачі!
Щиро вітаю вас з Новим 2015 роком і Різдвом Христовим!
Минулий рік був не з простих в історії України, але ми гідно впоралися з багатьма негараздами, які спіткали нашу Батьківщину. Тож нехай 2015-й буде роком відродження
економічної могутності нашої держави, її політичного та культурного підйому, завдяки якому Україна посяде чільне місце серед країн Європи та світу.
Мирного неба, вірних друзів, добробуту родинам та міцного здоров’я нам і нашим дітям!
 

Головний редактор                                         Дмитро Матвійчук


конкурс «Об’єктивний фотооб’єктив»

Будьте веселими, живими та здоровими!
Протягом усього 2014 року учасники конкурсу «Об’єктивний фотооб’єктив» тренувалися у вигадуванні дотепних, оригінальних, злободенних,
У змаганні дотепників встигли взяти участь близько 150 осіб. Особливу активність проявили: Микола Гончаренко (інженер з охорони праці, Херсонська обл.), Ірина Доросевич (інженер, м. Сімферополь), Володимир Дрозд (начальник служби охорони праці, м. Вольногорск), Вікторія Швецова (викладач дисципліни «Охорона праці», м. Люботин) і багато інших. Тексти вигадували поодинці, родинами, цехами, управліннями та навіть цілими підприємствами.потішних підписів до комічних фотоілюстрацій на тему охорони праці в рубриці «Демотиватор місяця». Враховуючи бурхливу літературну діяльність наших читачів, як нинішніх, так і потенційних, членам журі було непросто визначити переможців конкурсу.
Ніна Радчук, бухгалтер Великоолександрівського міжрайонного управління ПАТ «Херсонгаз», яка посіла за підсумками конкурсу 3-е місце, так і заявила: мовляв, представляю ціле підприємство, оскільки брали участь у конкурсі всім колективом. Таким чином, за підпис до фото в журналі № 8:
Ні в одній країні світу
На лоні природи
Не побачите ви баню
Прямо на роботі –
передаємо приз у вигляді річної передплати на наш журнал усім працівникам підприємства.
2-е місце та мобільний телефон здобув приватний підприємець Юрій Тураш. Добре, що приватний – приз ділити не треба. Звичайно, журі виходило не з цього, воно просто гідно оцінило іронічний та, якщо можна так сказати, ароматичний, підпис до фотознімка в журналі № 12: «Так, я радив тобі зануритися з головою в роботу. Але ж я не знав, що ти асенізатором працюєш».
Ну а найкоштовніший приз – смартфон – за 1-е місце в конкурсі головний редактор нашого журналу Дмитро Матвійчук напередодні Нового року урочисто вручив сценаристові дистанційних навчальних курсів компанії «Техноматика» Світлані Семенюк із м. Чернігова. Її віршований опус:
Віра – то велика сила:
Здіймає вгору, наче крила.
Але ж монашки не лелеки,
Тож вірте в заходи безпеки!
до фото в № 10 журналу виявився найпереконливішим. І насправді, якби кожний із нас вірив у правила безпеки та дотримувався їх, як заповідей Христових, до нульового травматизму було б рукою подати.
За словами Світлани, вона не вперше складає оригінальні та забавні вірші. Ними вона часто дивує родичів і друзів під час святкових подій. Про конкурс довідалася випадково. У кабінеті одного із замовників компанії побачила розкритий журнал з курйозною фотографією. От і вирішила придумати що-небудь кумедне, щоб люди з роботи верталися веселими, а головне – живими та здоровими.
«Від нового року, – сказала вона, – завжди чекаєш чогось нового. І от сюрприз. Спасибі журналу за конкурс. І за можливість подивитись на тему безпеки праці під незвичним кутом зору. Конкурсні фото – кумедні, але вони також про те, як важливо дотримуватися «нудних» правил, щоб не нашкодити собі та оточуючим. Бажаю всім нам уникати травмонебезпечних ситуацій, а журналу – талановитих авторів і вдумливих читачів.
Що ж, авторам і читачам ми завжди раді та сподіваємося, що їх кількість буде збільшуватися всупереч усім напастям. Надію дає вже те, що за першість у конкурсі боролися не лише фахівці, які мають пряме відношення до охорони праці, але й люди різних професій. Воно й правильно, адже, по-перше, незалежно від наших бажань, усі ми так чи інакше задіяні в системі безпеки, якщо не праці, то життєдіяльності. А по-друге, за допомогою конкурсу нам вдалося захопити людей, які ще вчора, можливо, не здогадувалися про існування охорони праці. А це, власне, і є над завданням журналу.


конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

Увага! Конкурс!

Кабінет Міністрів України скорочує кількість контролюючих органів. Потрапила під реорганізацію й Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України.

Дуже не хотілося б, щоб реформа державного управління негативно позначилася на хорошому проекті, який от уже чотири роки реалізується в Україні з ініціативи Держгірпромнагляду. Йдеться про конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Його мета – звернути увагу суспільства, у тому числі й молоді, на існуючі проблеми у сфері охорони праці, а також популяризувати превентивні заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Хороша справа повинна мати продовження. Тому редакція журналу «Охорона праці» взяла на себе зобов’язання з проведення цього конкурсу в 2015 р. Він буде проходити у два етапи: перший (відбірковий) відбудеться на регіональному рівні в січні-березні 2015 р., другий (фінальний) – у квітні 2015 р. Саме тоді й будуть визначені переможці в трьох вікових групах учасників.

Пропонуємо всім зацікавленим сторонам взяти участь у конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» і фінансово підтримати його проведення.

З умовами конкурсу можна ознайомитися тут


електронний Клуб журналу «Охорона праці»

Шановні читачі!

Відтепер журнал «Охорона праці» повідомлятиме вам новини частіше, ніж раз на місяць. Прагнучи бути більш оперативними, корисними й доступними, ми створили електронний Клуб журналу «Охорона праці». Щоб зареєструватися в ньому, потрібно заповнити анкету на сайті журналу та надіслати її на нашу електронну адресу ( mail@ohoronapraci.kiev.ua), позначивши в темі листа: Клуб журналу «Охорона праці».

Крім новин, ви як учасники Клубу регулярно одержуватимете на свою електронну пошту багато іншої корисної інформації: зокрема коментарі до нових НПАОП, відповіді фахівців на актуальні запитання, анонси цікавих матеріалів тощо.

Надсилайте також запитання, на які ви б хотіли отримати відповідь, пишіть про свої професійні проблеми, пропонуйте теми для публікацій у журналі.

З повагою до всіх наших читачів,

колектив журналу «Охорона праці»


Увага! Для передплатників Донетчини та Луганщини.

Для передплатників Донетчини та ЛуганщиниДля передплатників Донетчини та Луганщини 2


president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5