Анонси


Оголошуємо снігу бій

Про організацію снігоочищення дорожнього покриття тротуарів і проїздів. Нормативна база, планування робіт, норми хімічного оброблення дорожнього покриття.

Безпека у фотооб’єктиві

Про розмаїття інструментів у сфері охорони праці, які використовує Прилуцька тютюнова фабрика.

Потрібно оновлювати нормативну базу

У зв’язку з реформуванням в Україні системи медицини та гігієни праці, що триває з 2014 року, склалася непроста ситуація з організацією проведення медоглядів працівників та контролем за умовами праці на робочих місцях. Потрібно терміново вносити зміни до нормативної бази, яка регулює ці питання.

Андрій Демчук: «Перемогами у спорті привертаємо увагу до проблем інвалідів»

3 грудня – Міжнародний день інвалідів. Як показує практика, інваліди можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, відмінними фахівцями, активними людьми, які надихають багатьох, зокрема й абсолютно здорових членів нашого суспільства, на благородні, суспільно корисні справи.

Нарядно-допускна система підприємства: відповідальні особи

Настав час розповісти про найістотніші моменти Положення про нарядно-допускну систему підприємства (далі – Положення). Нижче піде мова про основні завдання та обов’язки відповідальних осіб щодо безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою, оформлюваних нарядами-допусками.

Стрес на робочому місці як складова ризику на виробництві

Про залежність частоти настання нещасних випадків та інших інцидентів на виробництві від інтенсивності стресу, який переживає працівник, через поняття «цільовий рівень ризику».

БУТИ ЧИ НЕ БУТИ АТЕСТАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ?

Нині в працеохоронній спільноті активно обговорюють чутки про можливі зміни в процедурі проведення атестації робочих місць за умовами праці або й узагалі її скасування. Зважмо всі «за» і «проти» цієї ініціативи.

ОКРЕМА ДУМКА: ВАРІАНТИ ДІЙ

Суперечливі питання, які виникають нині під час оформлення окремої думки, мають бути врегульовані в наступній редакції Порядку розслідувань нещасних випадків.

ВИМІРЮЄМО ВАЖКІСТЬ ПРАЦІ

Під час розслідування загибелі лісоруба з’ясувалося, що укладений між ним і роботодавцем цивільно-правовий договір мав усі ознаки трудового. Тож нещасний випадок пов’язаний з виробництвом.


Актуальні теми

Щоб отримувати журнал щомісяця – скачай картку передплатника тут


Редакція відзвітувала про виконану роботу

 

У п’ятницю, 25 листопада, на засіданні редакційної колегії журналу «Охорона праці» заслухали виступ головного редактора Дмитра Матвійчука про виконану поточного року роботу й плани на 2017 рік.
Було відзначено, що тривалий процес реформування контролюючих органів негативно впливає на ситуацію у сфері безпеки та гігієни праці: зростає травматизм на робочих місцях і рівень профзахворювань. Також не сприяють поліпшенню справ невисокі темпи оновлення нормативно-правової бази з охорони праці.
Члени редколегії, зокрема присутні представники Держпраці, МОП, Федерації профспілок України, Інституту медицини праці та інші, висловили чимало пропозицій, які допоможуть суттєво розширити зміст журналу, зробити його наступного року ще більш цікавим і злободенним.
Рекомендовано продовжувати роботу з реалізації соціально значущих проектів, ініційованих редакцією: проведення конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», міжнародної науково-практичної конференції «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці й промислової безпеки» тощо.
Був затверджений оновлений склад редакційної колегії.
У засіданні редколегії журналу взяв участь голова Федерації профспілок України Григорій Осовий. У своєму виступі він високо оцінив роботу журналу у поточному році і запропонував декілька напрямів у спільній роботі профспілок та редакції. «Плідна співпраця, – підкреслив Григорій Васильович, – допоможе нашим робітникам почуватися ще більш захищеними на виробництві».


Переможець Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» 2016 р.  у першій віковій групі Артем Венгерович оголосив про початок Конкурсу – 2017.

На колегії Держпраці, яка відбулася наприкінці вересня в м. Одеса, до присутніх звернувся переможець  Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»  2016 р.  у першій віковій групі Артем Венгерович. Він розповів, як змінилося його життя після перемоги, як активно стали цікавитись питаннями охорони праці на виробництві його товариші та друзі по школі.

За пропозицією Голови Держпраці Романа Чернеги юний художник оголосив про початок Конкурсу – 2017.


ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ !
У травні 2017 року відбудеться ювілейна V Міжнародна науково-практична конференція
«УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ В СИСТЕМАХ МЕНЕДЖМЕНТУ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ»

Конференцію проводить журнал «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці, Міжнародної організації праці,Федерації професійних спілок України та ДУ «Інститут медицини праці НАМН України».


УВАГА! ПЕРЕДПЛАТНА АКЦІЯ НА 2017 рік!

Шановні читачі!

Передплатіть журнал «Охорона праці» на 2017 рік з 1 листопада до 2 грудня та отримайте один із цінних призів.
Для того щоб узяти участь у розіграші, вам потрібно:
– передплатити журнал до 2 грудня 2016 року; 
– надіслати копію абонемента про передплату до редакції не пізніше 16 грудня.
На абонементі слід вказати контактний номер телефону.

Тел./факс: (044) 559 19 51; 558-74-27
e-mail: peredplata.op@gmail.com


Вітаємо переможців!

19 липня в редакції журналу «Охорона праці» відбувся розіграш призів серед читачів, які передплатили наше видання на друге півріччя 2016 року в період з 1 травня до 30 червня поточного року.
Призи за I та II місце –  альбоми «Електробезпека» та «Перша медична допомога», ламіновані плакати «Перша медична допомога», комплекти журналів реєстрації, «Порядок проведення розслідування…», набори знаків безпеки, планінги, ручки з логотипом журналу-  надійдуть до  ПАТ «Одеський припортовий завод».
Набір знаків безпеки, «Порядок проведення розслідування», блокнот і ручку з логотипом журналу (III місце ) одержить ТОВ «Лубнижитлобуд 2010».
Інші учасники одержали заохочувальні призи:

  • чашку – ДП «Центр сертифікації і контролю якості будівництва об’єктів нафтогазового комплексу Держпраці»;
  • футболку – «Енергофінанс»;
  • кепку – Добровільне пожежне товариство України;
  • планінг з логотипом журналу – ВК «Сантехмонтаж», СТ «ОН И К»;
  • «Порядок проведення розслідування…» – ТОВ «Альтаїр ЮЕЙ», Територіальний центр соціального обслуговування, «ПП «Гефест-Профі», ПАТ «Завод обважнювачів», ТОВ «АСЕС», ТОВ «Сан Тех Рай», ТОВ будівельно-інжинірингова компанія «Прима Терм», ТОВ «Технічній комітет «Спецмонтаж», ТОВ «ВІНД ПАУЕР», ТОВ «Решетилівський цегельний завод»;
  • «Орієнтири щодо попередження виробничого стресу» – «Інститут проблем надійності машин і споруд», ТОВ «АВ Метал груп», ТОВ «Шанс ЛТД»,  ППФ «Автострада», ТОВ «Прем’єр ліфт»
  • блокноти, ручки з логотипом журналу – Опарс Надія Миколаївна, ПП «Фастком-Україна», філія ТОВ «Вікнаград» у м.Львові, ТОВ «Науково-проектний інститут «Хімтехнологія» (Зарнадзе Раїса Василівна), ТОВ «Запорізький завод споживчих товарів «Мотор Січ», ТОВ «Моноліт-Сов», ТОВ «Астор і Ко», ТОВ «К.Текс», ТОВ «Покровський завод залізобетонних виробів», ТОВ «Ринок Колос», ТОВ «Кемікал  Елементс  Юкрейн»,  ТОВ «Центр-Енерго-Сервіс», ТОВ «Сесвандерхаве  – Україна», ПАТ «Грета», Кам’янець-Подільське ПАТ «Гіпсовик», ТОВ «Дніпровський хлібокомбінат».

IV Міжнародна конференція з ризик-менеджменту

Журнал «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці та ДУ «Інститут медицини праці НАМН України» 18–19 травня провів ІV Міжнародну науково-практичну конференцію «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки».
Метою та завданням заходу було обговорення актуальних питань, що стосуються впровадження ризик-менеджменту у галузі охорони праці як на законодавчому рівні, так на рівні підприємств, а також розгляд стратегій, методів та інструментів оцінки й управління ризиками, визначення шляхів упровадження європейських підходів у вітчизняну систему управління охороною праці.
Участь у роботі конференції взяли заступник Міністра соціальної політики України Валерій Ярошенко, Голова Держпраці Роман Чернега, директор Інституту медицини праці НАМН України Юрій Кундієв, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук, фахівці з питань охорони та гігієни праці, науковці й практики. Міжнародну складову конференції представляли європейські фахівці: від Польщі – Петр Скварек (Piotr Skwarek) та Кароліна Гловщинска-Воелке (Karolina Glowczynska-Woelke), від Литви – Арунас Лупейка (Arunas Lupeika).
Під час конференції Голова Держпраці Роман Чернега нагородив лідерів рейтингу журналу «Охорона праці» за значний внесок у популяризацію ризик-менеджменту у галузі охорони праці. У нинішньому році відзнаку отримали керівник служби охорони праці «Бритіш Американ Тобакко Україна» Ганна Самойленко, начальник відділу охорони праці компанії «PepsiCo в Україні» Ірина Шевчук, а також підприємства: ТОВ «Технічні та управлінські послуги» та ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».
Докладніше про роботу конференції читайте на сторінках журналу та на нашому сайті.

 


26 квітня виповнюється 30 років Чорнобильській аварії. Вона вважається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. За оцінками експертів, її негативні наслідки у 300 разів більші, ніж після скидання США ядерної бомби на японське місто Хіросіма 6 серпня 1945 року. Тоді загинули десятки тисяч мирних жителів, а сам населений пункт повністю зруйнований. Після вибуху на ЧАЕС радіоактивна хмара накрила європейську частину колишнього СРСР, більшу частину Європи, східну частину США. Близько 60% радіоактивних речовин осіли на території Білорусі. Із зон забруднення евакуювали до 200 тисяч людей. Сьогодні зона відчуження, попри колосальний рівень забруднення, стала принадою для сталкерів та об’єктом неймовірної уваги туристів.
Коли будувалась атомна станція, всі розуміли, що із закінченням терміну експлуатації АЕС стане питання щодо захоронення відпрацьованого палива. Але тоді на це не звертали увагу, оскільки робота станції була розрахована на 30 років, а за цей час науково-технічний прогрес зробить великий крок уперед. Розглядався навіть варіант вивезення відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТЗ) в космос. Сьогодні, через 46 років від початку будівництва ЧАЕС, переробка відпрацьованих на ній тепловиділяючих збірок вважається недоцільною. Тому через 100 років їх знову потрібно буде перезахоронювати. Якщо, звичайно, не буде винайдено іншого способу нейтралізації чи переробки ВТЗ.


26 квітня виповнюється 30 років Чорнобильській аварії. Вона вважається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. За оцінками експертів, її негативні наслідки у 300 разів більші, ніж після скидання США ядерної бомби на японське місто Хіросіма 6 серпня 1945 року. Тоді загинули десятки тисяч мирних жителів, а сам населений пункт повністю зруйнований. Після вибуху на ЧАЕС радіоактивна хмара накрила європейську частину колишнього СРСР, більшу частину Європи, східну частину США. Близько 60% радіоактивних речовин осіли на території Білорусі. Із зон забруднення евакуювали до 200 тисяч людей. Сьогодні зона відчуження, попри колосальний рівень забруднення, стала принадою для сталкерів та об’єктом неймовірної уваги туристів.
Коли будувалась атомна станція, всі розуміли, що із закінченням терміну експлуатації АЕС стане питання щодо захоронення відпрацьованого палива. Але тоді на це не звертали увагу, оскільки робота станції була розрахована на 30 років, а за цей час науково-технічний прогрес зробить великий крок уперед. Розглядався навіть варіант вивезення відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТЗ) в космос. Сьогодні, через 46 років від початку будівництва ЧАЕС, переробка відпрацьованих на ній тепловиділяючих збірок вважається недоцільною. Тому через 100 років їх знову потрібно буде перезахоронювати. Якщо, звичайно, не буде винайдено іншого способу нейтралізації чи переробки ВТЗ.


Нині все відпрацьоване на ЧАЕС кондиційне ядерне паливо зберігається в басейнах витримки. Але його безпечно зберігати не у водному, а в газовому середовищі. У сховищі відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2), яке зводиться поруч зі станцією, зберігатиметься кондиційне паливо, що відпрацювало на 1,2,3 енергоблоках Чорнобильської АЕС. Тут буде введено два об’єкти – установка з підготовки палива до зберігання та зона збереження.
Монтаж основного технологічного обладнання СВЯП-2, що виготовлялось на замовлення у США, Германії, Польщі, Словаччині, виконано на 70%. Будівельно-монтажні роботи будуть завершені в цьому році. Потім проводитимуться холодні випробування з імітаторами, схожими на відпрацьовані тепловиділяючі збірки (ВТЗ). Якщо все пройде успішно, на початку наступного року Держатомрегулювання надасть дозвіл на проведення гарячих випробувань з реальними ВТЗ. А вже потім – буде отримано ліцензію на експлуатацію СВЯП-2.


Будівництво нового безпечного конфайнмента (НБК), або “Арки” перебуває у заключній фазі. На будівельному майданчику одночасно реалізовуються два дуже складні проекти. Перший – споруджуються усередині “Укриття” (четвертий енергоблок АЕС) торцеві стіни, які вийдуть з об’єкта та забезпечать подальшу герметизацію «Укриття» та “Арки”, яку на нього насунуть. Другий – монтаж інфраструктури та об’єктів технологічного корпусу з управління системами життєзабезпечення НБК. Вартість проектів 2,5 млрд євро. Участь у фінансуванні беруть участь 28 держав-донорів, в тому числі і Україна. Адміністратор Чорнобильського фонду — Європейський банк реконструкції та розвитку.
До 30 листопада 2016 року “Арку” буде насунуто на четвертий енергоблок. Після чого розпочнеться третій етап перетворення “Укриття” на екологічно безпечну систему. А саме – демонтаж нестабільних конструкцій енергоблоку і вилучення паливовмісних мас. За словами генерального директора ЧАЕС Ігоря Грамоткіна, на цьому етапі має бути створений такий самий майданчик міжнародного співробітництва, як і при спорудженні НБК. Тут потрібні будуть і наукові знання, і промисловий потенціал, і робототехніка, знадобиться потенціал усієї світової ядерної галузі.


Чорнобиль: 30 років потому

У переддень тридцятої річниці аварії на Чорнобильській АЕС відбувся прес-тур для вітчизняних та іноземних ЗМІ в зону відчуження. Будні працівників, що перетворюють об’єкт “Укриття” на екологічно безпечну систему, та місто-привид Прип’ять – очима журналу «Охорона праці».
Частина Чорнобильської зони може отримати статус промислової. Йдеться про 10 кілометрів навколо ЧАЕС – найбільш забрудненої радіацією території. За словами гендиректора, технічного інженера ЧАЕС Андрія Білик, восени очікується відповідна постанова уряду. Про будівництво тут промислових об’єктів мова поки не йде, більш реальним є розміщення альтернативних джерел енергетики, зокрема вітрової та сонячної. Інші 20 км тридцяти кілометрової зони можуть перетворитись на заповідну зону, як це зроблено в Білорусі із забрудненою після аварії тертирією.


ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

до центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.
У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом „Стрес на робочому місці: колективний виклик”.

Звернення з нагоди Дня охорони праці
План заходів


ДЛЯ САЙТА _ 28 квітняРедакція журналу “Охорона праці” вітає усіх своїх передплатників, друзів, колег та соціальних партнерів з професійним святом – Всесвітнім днем охорони праці!


Охорона праці очима дітей Переможців названо
Журі з організації та проведення фінального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» визначило кращі роботи в трьох вікових категоріях.


конкурс «Об’єктивний фотооб’єктив»

Будьте веселими, живими та здоровими!
Протягом усього 2014 року учасники конкурсу «Об’єктивний фотооб’єктив» тренувалися у вигадуванні дотепних, оригінальних, злободенних,
У змаганні дотепників встигли взяти участь близько 150 осіб. Особливу активність проявили: Микола Гончаренко (інженер з охорони праці, Херсонська обл.), Ірина Доросевич (інженер, м. Сімферополь), Володимир Дрозд (начальник служби охорони праці, м. Вольногорск), Вікторія Швецова (викладач дисципліни «Охорона праці», м. Люботин) і багато інших. Тексти вигадували поодинці, родинами, цехами, управліннями та навіть цілими підприємствами.потішних підписів до комічних фотоілюстрацій на тему охорони праці в рубриці «Демотиватор місяця». Враховуючи бурхливу літературну діяльність наших читачів, як нинішніх, так і потенційних, членам журі було непросто визначити переможців конкурсу.
Ніна Радчук, бухгалтер Великоолександрівського міжрайонного управління ПАТ «Херсонгаз», яка посіла за підсумками конкурсу 3-е місце, так і заявила: мовляв, представляю ціле підприємство, оскільки брали участь у конкурсі всім колективом. Таким чином, за підпис до фото в журналі № 8:
Ні в одній країні світу
На лоні природи
Не побачите ви баню
Прямо на роботі –
передаємо приз у вигляді річної передплати на наш журнал усім працівникам підприємства.
2-е місце та мобільний телефон здобув приватний підприємець Юрій Тураш. Добре, що приватний – приз ділити не треба. Звичайно, журі виходило не з цього, воно просто гідно оцінило іронічний та, якщо можна так сказати, ароматичний, підпис до фотознімка в журналі № 12: «Так, я радив тобі зануритися з головою в роботу. Але ж я не знав, що ти асенізатором працюєш».
Ну а найкоштовніший приз – смартфон – за 1-е місце в конкурсі головний редактор нашого журналу Дмитро Матвійчук напередодні Нового року урочисто вручив сценаристові дистанційних навчальних курсів компанії «Техноматика» Світлані Семенюк із м. Чернігова. Її віршований опус:
Віра – то велика сила:
Здіймає вгору, наче крила.
Але ж монашки не лелеки,
Тож вірте в заходи безпеки!
до фото в № 10 журналу виявився найпереконливішим. І насправді, якби кожний із нас вірив у правила безпеки та дотримувався їх, як заповідей Христових, до нульового травматизму було б рукою подати.
За словами Світлани, вона не вперше складає оригінальні та забавні вірші. Ними вона часто дивує родичів і друзів під час святкових подій. Про конкурс довідалася випадково. У кабінеті одного із замовників компанії побачила розкритий журнал з курйозною фотографією. От і вирішила придумати що-небудь кумедне, щоб люди з роботи верталися веселими, а головне – живими та здоровими.
«Від нового року, – сказала вона, – завжди чекаєш чогось нового. І от сюрприз. Спасибі журналу за конкурс. І за можливість подивитись на тему безпеки праці під незвичним кутом зору. Конкурсні фото – кумедні, але вони також про те, як важливо дотримуватися «нудних» правил, щоб не нашкодити собі та оточуючим. Бажаю всім нам уникати травмонебезпечних ситуацій, а журналу – талановитих авторів і вдумливих читачів.
Що ж, авторам і читачам ми завжди раді та сподіваємося, що їх кількість буде збільшуватися всупереч усім напастям. Надію дає вже те, що за першість у конкурсі боролися не лише фахівці, які мають пряме відношення до охорони праці, але й люди різних професій. Воно й правильно, адже, по-перше, незалежно від наших бажань, усі ми так чи інакше задіяні в системі безпеки, якщо не праці, то життєдіяльності. А по-друге, за допомогою конкурсу нам вдалося захопити людей, які ще вчора, можливо, не здогадувалися про існування охорони праці. А це, власне, і є над завданням журналу.


електронний Клуб журналу «Охорона праці»

Шановні читачі!

Відтепер журнал «Охорона праці» повідомлятиме вам новини частіше, ніж раз на місяць. Прагнучи бути більш оперативними, корисними й доступними, ми створили електронний Клуб журналу «Охорона праці». Щоб зареєструватися в ньому, потрібно заповнити анкету на сайті журналу та надіслати її на нашу електронну адресу ( mail@ohoronapraci.kiev.ua), позначивши в темі листа: Клуб журналу «Охорона праці».

Крім новин, ви як учасники Клубу регулярно одержуватимете на свою електронну пошту багато іншої корисної інформації: зокрема коментарі до нових НПАОП, відповіді фахівців на актуальні запитання, анонси цікавих матеріалів тощо.

Надсилайте також запитання, на які ви б хотіли отримати відповідь, пишіть про свої професійні проблеми, пропонуйте теми для публікацій у журналі.

З повагою до всіх наших читачів,

колектив журналу «Охорона праці»


president banner1 banner4 banner3 banner2 banner5